You are here: Home > Корисні поради > Боротьба з вологою всередині приміщення

Боротьба з вологою всередині приміщення

Багато неприємностей завдає волога всередині приміщення. Тому при поточному ремонті обов’язково треба знайти причини її утворення і усунути їх.

Волога може бути викликана як зовнішніми, так і внутрішніми прі чинами. В старі цегляні і кам’яні будинки волога потрапляє, як правило, через стіни із землі.

Проникненню вологи в приміщенні можна запобі якщо  нижню  частину  зовнішніх  цегляних стін  оштукатурити цементим розчином. Велику користь в цьому випадку може принести відвід дощової води від фундаменту через водостічні труби.

Плями вологи на внутрішніх стінах, з боку стелі і на стелі виника­ють найчастіше через протікання даху і несправності водостічних жолобів. Волога часто з’являється і в дерев’яних будинках, особливо в кутках, за­ставлених меблями. Це трапляється при надмірній вологості повітря в приміщенні і недостатній вентиляції.

Про підвищену вологість всередині приміщення свідчить насамперед затишшя шибок, стін, пофарбованих олійною фарбою, дзеркал тощо.

Ванна кімната і кухня — основні джерела вологи, тому прийма­ючи душ, перучи білизну, варячи їжу, двері в вапну чи кухню треба три­мати зачиненими, кватирки обов’язково відчиненими.

Треба пам’ятати, що коли кватирка або вікно будуть відчинені навіть протягом кількох хвилин, волога у кімнаті буде знижуватися дуже швидко. Не бійтеся втратити при цьому тепло.

Вологе приміщення треба посилено опалювати, щоб температура по падала нижче 18—20°. Для кращої циркуляції повітря меблі періодично відсувайте від стін.

Багато неприємностей завдає волога у підвалах. Як засіб боротьби з нею можна рекомендувати порошок хлористого кальцію, який насипають в старі консервні банки і ставлять у підвалі. 500 г цього хімікату вистачить для великого підвалу.

Хлористий кальцій енергійно вбирав вологу, і вона збирається в банках. Утворений розчин викидати не слід, оскільки вологу можна випарити, нагріваючи банки на вогні, а кристали хлористого каль­цію знову використати.

Як боротися з домовим грибком? Домовий грибок дуже небезпеч­ний. Спочатку дерев’яні стіни чи підлога, на яких він оселився, просто змінюють колір — темнішають, а потім тріскаються, легко кришаться, на­віть перетворюються в порошок.

Тим-то, насамперед, радимо настилати підлогу на висоті ЗО см. Землю під нею засипати сухою глиною, змішаною з щебінкою і вапном, додати трохи цементного або вапняного розчину і втрамбувати. Для вентиляції у підлозі мають бути решітки або щілясті плінтуси.

Грибні нальоти у вигляді ватоподібних скупчень або ниток треба негайно знищувати, а зіпсовану деревину замінити новою. Якщо пошко­дження не дуже великі, уражені місця можна просто стесати сокирою і спалити.

Очищені ділянки змазати 3%-ним розчином фтористого або 2%-ним розчином кремнефтористого натрію чи, скажімо, 5%-ним розчином кремнефтористого амонію, хлористого цинку.

3%-ну суміш фтористого натрію можна приготувати так: ЗО г цієї речовини всипати в літр гарячої води і добре перемішати. Коли хімікат розчиниться, взяти квач і промазати деревину. Повторювати це через кожні 2—3 місяці.

Якщо ділянки дуже заражені грибком, можна приготувати сильні­шу суміш. На квадратний метр площі взяти 150 г фтористого натрію, 135 г жирної глини і 200 г води. Закип’ятити воду, висипати в неї фтористий натрій, старанно перемішати і потім невеликими порціями, ретельно розмі­шуючи, додавати просіяну глину. Цією пастою обмазати деревину.

Як правильно приготувати розчин для цементування східців гайку? Спеціалісти радять приготувати суміш у такій пропорції: на  100  кг цементу будь-якої марки взяти 300 кг піску і 20 л води. Все добре пере­мішати.

Щоб зняти з стін старі шпалери, їх двічі змочують гарячою водою. Для обробки стін застосовують клейові фарби. Клейовими фарбами вкривають не лише оштукатурені поверхні, а й облямовані обшивальними листами, навіть обклеєні шпалерами. Цими ж фарбами оздоблюють стіни, оброблені деревностружковими, деревноволокнистими та касторовими пли­тами.

Стару клейову фарбу змивають теплою водою за допомогою макло-виці або щітки. Після цього дефекти усувають з допомогою замазки, виготовленої за таким рецептом: 2%-ний розчин тваринного клею — 1л, суміш гіпсу та подрібненої крейди у співвідношенні 1:2 — 1,5—2 л.

У літрі води розчиняють 20 г столярного клею. Потім 0,5 кг сухого гіпсу змішують з по­дрібненою крейдою. Одержану суміш додають до 2%-ного клейового роз­чину для одержання м’якої маслоподібної замазки. Дають замазці про­сохнути і виправлені місця протирають.

Leave a Reply