Боротьба з вогкістю
Вогкість виникає, коли в кімнаті перуть і сушать білизну, довго кип’ятять воду або через будь-які інші причини. Нерідко волога просочує стіни, і вони відволожуються. Насамперед вогкість виникає на нижній частині зовнішніх стін, У холодних кутках, особливо коли вони заставлені меблями.
Щоб запобігти вогкості, треба уникати прання у жилому приміщенні або під час прання довше тримати відкритими вікна чи кватирки.
Взимку треба посилено опалювати вогке приміщення і одночасно довго провітрювати його.
В жилих приміщеннях узимку рекомендується топити так, щоб підтримувати температуру 18—19 градусів; у передпокої температура повинна бути не нижче 15 градусів.
Для південних районів України особливе значення має також захист жилих приміщень від перегрівання в літню спеку.
Щоб захистити стіни та вікна від надмірного нагрівання сонячним промінням, варто зробити з південного боку будинку піддашок, що виступає на 0,90—100 сантиметрів і підтримується стовпами. Із західного боку від перегрівання приміщення добре захищають насадження густої зелені, що мають невисоку крону, або виткої зелені, яка прикриває стіни.
Термометр для вимірювання температури повітря у приміщенні треба вішати на внутрішній стіні на рівні росту дорослої людини (приблизно 1,5 метра від підлоги).