You are here: Home > Корисні поради > Боротьба з комахами і гризунами

Боротьба з комахами і гризунами

Комахи і гризуни (блощиці, таргани, блохи, мухи, миші і пацюки) поширюють багато заразних хвороб (дизентерію, тиф, туляремію та ін). Тому необхідно їх у жилих будинках наполегливо винищувати.

Мухи часто сідають на виділення людини, на покидьки, що гниють; до їх лапок, черевця, крилець прилипає бруд, а разом з ним і мікроби. Хвороботворні мікроби можуть виявитися і в кишечнику мух. Залітаючи потім у жиле приміщення, мухи заносять сюди шкідливі мікроби, заражаючи ними продукти.

Перше правило боротьби з мухами — додержувати бездоган­ної чистоти в будинку, на садибі і в нежилих приміщеннях.

Зберігати сміття (харчові покидьки треба у відрах або ящиках, які мають кришки, а гній — у гноєприймачах, щільно збитих з дощок, без щілин.

Рекомендується знищувати яйця і лялечки мух насамперед у вбиральнях, ящиках для сміття, а також на смітниках. Для цього застосовують розчин хлорного вапна (1 кілограм вапна на відро води). Таким розчином щодня заливають помийну яму і під­логу в убиральні, місця, де зберігають покидьки, і землю нав­коло них.

Можна   також   використати   спеціальні   препарати гексахлоран, який продається в аптеках і крамницях.

Для винищення мух, що залетіли в кімнату, використовують липкий папір, а також папір, просочений розчином миш’яку (так званий «мухомор»). Такий папір можна зробити самому. Листок «мухомора» кладуть на тарілку і змочують злегка підсолодженою водою. «Мухомор» отрутний, тому не слід класти його в кухні, а також використовувати в сім’ях, де є маленькі діти. Використані «мухомори» і загиблих мух рекомендує. тьсц спалювати.

Для виловлювання мух застосовують також дротяні  і скляні пастки, на дно яких наливають підсолоджену воду. Харчові продукти треба зберігати в закритій шафі. Зараз же після їжі необхідно вимити посуд, прибрати хлібні крихти і за­лишки їжі.

Мишачі і пацюкові ходи слід забити осколками скла і замазати глиною, вапном або цементом. Якщо гризуни все таки проникають у приміщення, треба використати для їх винищення кішок, а та­кож мишоловки  і  пастки.

Винищують  гризунів  «крисидом» або іншими  хімічними   засобами,  які   можна придбати у крамницях. Блощиці звичайно заводяться під шпалерами. Тому обклеювати ними .стін,  особливо в  рублених  будинках  не  рекомендується.

Щілини в стінах і стелях слід старанно замазувати, а ліжка, тап­чани і всі місця, де завелись блощиці, треба систематично ошпарю­вати окропом.  Для  боротьби  з  блощицями застосовують ДДТ, дезинсекталь та інші хімічні засоби.

Якщо в квартирі з’явилися блохи, треба підлогу протерти га­сом і замазати в ній щілини.

Додержання основних гігієнічних правил (не рідше одного разу на тиждень мити тіло гарячою водою з милом, міняти спідній одяг, регулярно міняти постільну білизну і т. д.) — найефективніший захід проти цих паразитів.

Tags:

Leave a Reply