You are here: Home > Консервування > Виготовлення повидла

Виготовлення повидла

Повидло   готують  з  свіжих,  достиглих,   цілком  доброякісних протертих  плодів,  уварених з  цукром. Підібрані для варіння повидла яблука   добре миють,  варять слабому вогні до розм’якшення і гарячими протирають  крізь сито з малими отворами.

Одержане яблучне пюре перекладають у каструлю або таз, додають на кожні   10 кілограмів пюре  6—7 кілограмів цукру і уварюють на слабому вогні, весь час помішуючи, щоб  воно  не  підгоряло.

Уварювання   пюре і цукру   провадять   на   одну   третину   від початкового їх обсягу. Кінець варіння повидла визначають за зовнішніми ознаками, воно набуває консистенції (стан), яка ма­жеться, або за обсягом чи за температурою кипіння. Температура кипіння готового повидла 104—106 градусів.

Повидло охолоджують і розфасовують у скляні банки або іншу тару, які накривають пергаментним папером і зав’язують.

Сливове повидло готують так само, як і яблучне, але попереду з плодів видаляють кісточки.

На Україні часто готують суміш повидла з яблук і слив. Готують суміш повидла так: яблука, порізані на часточки, і сливи без кісточок кладуть у каструлю і на слабому вогні або у духовці доводять плоди до розм’якшення.

Потім, не даючи їм охолонути, протирають через сито. В одержане пюре додають цукор, старанно розмішують і варять на слабому вогні приблизно півтори години.

На кілограм яблук і кілограм слив беруть кілограм цукру.

Leave a Reply