You are here: Home > Консервування > Сушіння груш і слив

Сушіння груш і слив

Груші, які використовуються для сушіння, повинні бути до­стиглими. Сушать усі сорти груш, але кращими є: Глек, Безсім’ян­ка, Іллінка, Лимонка, Тонкогілка та ін.

Існує кілька способів підготовки груш до сушіння. Для одер­жання високоякісної продукції плоди очищають від шкірки, ви­різують серцевину, розрізують на половинки або часточки, блан­шують і обкурюють сіркою, або ж груш не очищають, а цілими або половинками бланшують і обкурюють сіркою.

При простому сушінні груші після миття, без попередньої об­робки сушать цілими або половинками.

Бланшування груш у киплячій воді значно поліпшує смакові якості готової продукції.

Бланшують цілі плоди протягом 20—25 хвилин, а половинки 1 часточки — 10—15 хвилин. Обкурюють цілі плоди протягом 50-60  хвилин, а половинки і часточки — 10—15 хвилин. Груші роз­кладають на решетах в один шар і сушать так само, як і яблука.

СУШІННЯ СЛИВ

Для сушіння використовують багато сортів слив, але кращими вважають Угорку і Черкушу.

Сливи обов’язково калібрують і сортують за ступенем стиглості, що забезпечує рівномірне сушіння.

Після миття сливи бланшують в 1-процентному водяному роз­чині лугу протягом 20—ЗО секунд. Бланшування сприяє приско­ренню сушіння слив.

Після бланшування сливи промивають холодною водою, роз­кладають на решетах в один шар і сушать у шафових сушарках або в печах спочатку при температурі 40—45 градусів, а досушують при 60—70 градусах.

Вишні сушать так само, як і сливи, але без бланшування.

Leave a Reply