You are here: Home > Консервування > Соління помідорів

Соління помідорів

Для соління помідорів використовують бочки і діжки різних деревних порід, за винятком хвойних, які надають помідорам не­приємного смолистого запаху.

У домашніх умовах краще використовувати бочки і діжки ємкістю від 10 до 50 літрів. Крім бочок, використовують скляні бутилі і банки, а також глиняні горшки ємкістю від 3 до 15 літрів.

Перед засолюванням помідорів дерев’яну і скляну тару старан­но миють гарячою водою з лугом (кальцинованою содою), потім її добре обполіскують окропом і холодною водою.

Треба мати на увазі, що в бочці вміщується помідорів близько 60-процентів її ємкості, тобто в 50-літровій — ЗО кілограмів, 20-літровій—12 і т. д. Ємкість скляної тари така: 3 літри — 1,5 кілограма, 10 літрів — 5 кілограмів і 15 літрів — 8,5 кілограма.

Солити краще помідори бурі (що почали червоніти) і рожеві. Можна також солити помідори червоні з щільною м’якоттю. Зе­лені помідори не такі цінні і смачні, як бурі, рожеві і чер­воні. Через це використовують їх на соління дуже рідко, як виняток.

Для соління відбирають помідори цілі (без тріщин), неуражені хворобами, з щільною м’якоттю і однорідні за стиглістю (бурі, рожеві або червоні). Краще солити помідори дрібні або середніх розмірів.

Доброї якості продукцію одержують з помідорів сливовидної форми — вони невеликого розміру і мають щільну м’якоть. Відібрані помідори старанно миють водою і приступають до соління.

Щоб солоні помідори були ароматні і смачні, до них додають пряні рослини. На кожні 10 кілограмів підготовлених помідорів кладуть: кропу свіжого (у фазі цвітіння)—150 грамів, перцю стручкового гіркого свіжого — 10 грамів або сушеного — 2 грами, листя селери, петрушки або естрагону — 50 грамів, листя хріну — 50 грамів, листя чорної смородини — 100 грамів.

Якщо листя смородини, селери, петрушки і ін. дістати немож­ливо, то слід удвічі збільшити кількість кропу.

Укладені в тару помідори заливають 5—процентним розчи­ном солі (на відро води — 12 літрів — дають 600—750 грамів солі).

При солінні в діжках, щоб плоди не спливали, на дерев’яний круг, покритий чистим полотном, кладуть невеликий гніт — кусок граніту або мармурової плити, які попереду старанно обмивають гарячою водою.

При солінні помідорів у скляних банках їх накривають криш­ками і так залишають на 6—8 днів, поки пройде основний період бродіння і вийдуть гази. При з’явленні плісняви, її обе­режно знімають, доливають у склотару розсолу і щільно заку­порюють.

Зберігати помідори краще в холодному погребі або коморі, проте треба стежити за тим, щоб температура там була не нижче О градусів.

Приблизно через ЗО днів після соління помідори готові до вживання.

Tags:

Leave a Reply