You are here: Home > Консервування > Сало українське

Сало українське

Добре сало можна одержати при сальній відгодівлі свиней. Після розрубування свинячої туші, з хребтової частини або з боків знімають шар сала з шкурою. Для засолювання краще брати сало, зняте з хребтової частини туші, де майже не буває прошар­ків м’яса.

Сало ріжуть на прямокутні або квадратні куски, вагою не менше 0,5 кілограма. Великі куски сала посередині глибоко над­різують для кращого їх просолювання.

На кожний пуд сала (Ні кілограмів) слід брати по 1 кілограму кухонної солі, яку потрібно попереду висушити. Куски сала натирають з усіх боків сіллю і насипають її в надрізи. Після цього куски сала складають рядами в бочки або ящики, пересипаючи кожний ряд сіллю. Через де­кілька днів сало перекладають, переміщуючи нижні шари вверх, і пересипають додатково сіллю. Сало буває придатним для спо­живання через 20 днів з часу засолювання.

Сало повинно бути щільним або пружним, білого кольору або з  рожевим відтінком,  але без  пожовтіння   і  згірклого  смаку. Краще зберігати сало в затемненому, прохолодному і сухому місці.

Tags:

Leave a Reply