You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

М”ясні та рибні консерви

Ряд консервів з м’яса і риби можна приготувати в домашніх умовах, додержуючись санітарних вимог що­до переробки м’яса і риби.

Проте обробляти ці продукти треба обережно, бо в м’ясі і рибі можуть бути бактерії, які при недодержанні певних умов консервування спричиняють псування кон­сервів, що в свою чергу викликає шлункові захворю­вання.

Щоб одержати  доброякісні   консерви,   їх   стерилізу­ють при 105° у концентрованому насиченому розчині ку­хонної солі. Сіль розчинюють у гарячій воді і доводять розсіл до кипіння (на 1 л води додають не менше 0,5 кг солі). Розсіл можна використати при дальших стерилізаціях.

Банки з консервами укладають в попередньо підігрі тий до 40—45° розсіл так, щоб він на 3—4 см покривав кришки банок з затискачами. В міру випарування роз­солу доливають кип’яток.

Банки з консервами стерилі­зують 2 год.  Закінчивши  стерилізацію,  банки  залиша ють у розсолі, доки температура його не знизиться до 45—50°. Коли банки зовсім прохолонуть, з них знімають затискачі, миють банки  водою і витирають.

Стіл, дошку, на якій оброблялося м’ясо, і посуд треба старанно вимити гарячою водою з содою.

Leave a Reply