You are here: Home > Консервування > Квашення яблук

Квашення яблук

Для квашення треба брати пе­реважно осінні сорти яблук: Антонівка, Пепінка литов­ська, Титівка осіння, Слава переможцям. Не слід змішу­вати яблука різних сортів і розмірів. Недостиглі або пе­рестиглі плоди для квашення непридатні.

Дно і стінки діжки ізолюють від яблук шаром (1— 2 см) чистої прошпареної окропом житньої або пшенич­ної соломи.

Яблука обережно укладають рядами якомога щільні­ше. Зверху накривають соломою, заливають холодним розсолом, кладуть кружок і гніт. Для приготування роз­солу використовують чисту кип’ячену охолоджену воду. Його повинно бути приблизно стільки, скільки важать яблука. На 100 л води треба 1 кг кухонної солі, 2—3 кг цукру, 500-—1000 г солоду, 150—200 г гірчиці в порошку.

Спочатку готують солод (1 кг на 10 л води), розчин кип’ятять 15 хв. Одержане солодове сусло виливають у чан, кладуть сіль, цукор, попередньо розведену гірчицю, все старанно перемішують і доводять кількість води до 100 л. Цукор можна замінити медом, а солод — розведе­ним у воді житнім борошном.

Борошна або житніх висівок треба 300 г на 100 л розсолу. Борошно слід розчиняти у невеликій кількості холодної води, потім додати гарячої, розколотити і влити в розсіл.

Щоб надати квашеним яблукам кращого смаку й за­паху, до них додають різні спеції — листя чорної сморо­дини, винограду, вишні. Якщо є можливість, то на 100 кг яблук можна додати по 100 г кориці, гвоздики і кмину або анісу.

Прянощі треба залити водою, закип’ятити, охолодити і влити в розсіл. Вони не тільки поліпшують смак квашених яблук, а й збільшують строк їх зберіган­ня.

Діжку з яблуками зберігають у підвалі під хатою. Че­рез ЗО—40 днів вони готові до вживання. Розсіл перетво­рюється на смачний квас, який можна пити до нового врожаю.

Tags:

Leave a Reply