You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Квашення капусти

В домашніх умовах капусту квасять у міцних дерев’яних діж­ках. Невелику кількість (5—10 кілограмів) квасять у скляних банках або глиняних горщиках. Посуд, призначений для квашення, старанно миють гарячою водою, а перед укладанням овочів — холодною.

Для квашення використовують щільні, здорові головки білоголової капусти. Щоб капуста була смачною і ароматною, в неї кладуть різні приправи.

На 10 кілограмів підготовленої капусти дають 200—250 грамів дрібної столової солі, а також 300 грамів очищеної і нарізаної моркви, або 800 грамів яблук (краще сорту Антонівка), або 150 грамів клюкви чи брусниці. Добре додати З грами лаврового листя або запашного перцю.

Головки капусти очищають від верхнього зеленого, і пошко­дженого листя, миють у холодній воді, шаткують вузькими смуж­ками або рубають у вигляді невеликих частино різної форми.

Нарізану капусту перемішують з сіллю і приправами. На дно діж­ки кладуть вимите капустяне листя шаром 2—3 сантиметри і за­повнюють підготовленою капустою з приправами. У міру заповнення тари капусту трамбують до появи соку.

Зверху накривають здоровим помитим капустяним листям завтовш­ки 6—8 сантиметрів і чистим полотном або марлею. На укриття кладуть дерев’яний кружок, добре вимитий окропом, з невеликим
гнітом, щоб дерев’яний кружок був покритий капустяним соком на 3—4 сантиметри.

Перші 5—6 днів капусту слід тримати у теп­лому місці. Ознакою початку бродіння буде слабе помутніння роз­солу і утворення на поверхні піни.

Після цього діжку з капустою необхідно перенести у прохолодне приміщення для закінчення процесу бродіння і дальшого зберігання. Приблизно через тиждень квашена капуста буде готова.

Tags:

Leave a Reply