You are here: Home > Консервування > Ковбаси домашнього приготування

Ковбаси домашнього приготування

Різні види ковбас можна приготувати в домашніх умовах. На Україні найбільш відомі ковбаси, приготовлені з свинини з до­статньою кількістю жиру і прянощів (перцю, часнику, цибулі).

Для виготовлення домашніх ковбас беруть свіжу, доброї якості свинину. Всі грубі частини м’яса, сухожилля, плівки і кістки ви­даляють. Потім м’ясо ріжуть на невеликі кусочки.

Якщо необхідно одержати дрібний фарш, то м’ясо пропускають через м’ясорубку. До одержаного подрібненого м’яса додають нарізане прямокутними кусочками сало або жирну грудинку.

Підготовлений фарш поси­пають дрібною кухонною сіллю, витрачаючи її 2,5—3 проценти до ваги м’яса. Щоб надати більш гострого смаку, у фарш кладуть невелику кількість дрібно нарізаного часнику і товченого чорного перцю.

Підготовлений ковбасний фарш, після перемішування, кладуть в емальовану миску і виносять на кілька годин у прохолодне місце для визрівання і просолювання.

Для того щоб приступити до виготовлення ковбас, необхідно завчасно підготувати кишкові оболонки. Після забою свині необ­хідно очистити, добре промити тонкі кишки, видаливши жир і ущіль­нену тканину як з поверхні, так і зсередини.

Щоб заповнити кишкову оболонку фаршем, можна використати виготовлений з жерсті ріжок, а ще краще пристосувати звичайну м’ясорубку, знявши сітку і замінивши її насадкою у вигляді лійки.

В такому випадку можна значно прискорити шприцювання фаршу. Для цього кишкову оболонку надівають на лійку і рівно­мірно заповнюють її фаршем, який надходить з м’ясорубки.

Щоб не пошкодити кишкової оболонки, набивання фаршем про­вадять нещільно. Через кожні 20—25 сантиметрів перев’язують шпагатом або суровою ниткою. Після набивання фаршем, ковбаси підвішують для осідання в холодному приміщенні на 2—3 години.

Варена свиняча ковбаса. Якщо готують домашню свинячу ков­басу, то підготовлені батони після осідання поміщають у коптильну камеру, де обсмажують у диму протягом 1 години при температурі 80—90 градусів, а потім варять протягом 1 години, не доводячи до кипіння. Після варіння ковбасу охолоджують і підсушують у провітрюваному приміщенні.

Українська ковбаса. Дуже відома українська ковбаса,, яка відзначається поживністю і приємними смаковими властивостями.

Для виготовлення її використовують більш жирну свинину готують фарш, який складається з нарізаних більш крупних кусків м’яса, з рівномірним розміщенням жиру. У фарш кладуть кусочки часнику і подрібнений перець.

Після заповнення кишкових обо­лонок, ковбаси зв’язують по кілька штук, надаючи їм округлої форми. Потім ковбасу кладуть на сковороду або лист і просмажують у смальці. Для посилення запаху ковбаси можна додати в смалець підсмажену кружальцями цибулю.

Українську ковбасу, призна­чену для тривалого зберігання, кладуть у плоскі миски і заливають гарячим смальцем. В такому вигляді українська ковбаса довгий час не втрачає своєї якості.

Tags:

Leave a Reply