You are here: Home > Консервування > Ковбаса домашня в жирі

Ковбаса домашня в жирі

Домашню ковбасу приготовляють з свинячого м’яса, яке нарізають дрібними кубиками (10—20 мм) або по­дрібнюють на м’ясорубці з діаметром отворів сітки 8— 10 мм, додаючи до нього сіль і спеції: на 1 кг м’яса бе­руть 15—20 г солі, 3 г перцю молотого гіркого і запаш­ного, 5—10 г часнику.

Масу перемішують і крізь м’ясо­рубку з спеціальною воронкою щільно начиняють кишки, а потім наколюють їх у кількох місцях для видалення повітря.

Кишки піддають такій обробці: з них видаляють вміст, оббирають рештки жиру, а потім миють у проточ­ній воді. Круглою паличкою кишки вивертають і замо­чують у підігрітій до 40—50° воді протягом 2 год. Після цього тупим кінцем ножа зіскоблюють з них слизисту оболонку, знову промивають і вивертають на лицьо­вий бік. Користуючись порожнистою трубочкою, кишки надувають, сушать на повітрі або засолюють.

Перед використанням сухі кишки замочують у холод­ній воді до повного пом’якшення, а солоні — у теплій воді протягом 2—3 год. Начинені кишки (ковбасу) перев’язують через кожні 10-12 см, кладуть у каструлю і кип’ятять 20—ЗО хв. Потім її обсмажують на сковорід­ці, укладають у банки і заливають смальцем.

Банки закривають кришками і закатують. Банки можна накрити пергаментом і зав’язати шпагатом.

Ковбаси краще зберігати в прохолодному примі­щенні.

Tags:

Leave a Reply