You are here: Home > Консервування > Київське сухе варення

Київське сухе варення

Готують його з цілих плодів і ягід або з нарізаних шматочками плодів, зварених у цукровому сиропі, обсипаних цукром і вису­шених.

Готують сухе варення із зварених попереду в сиропі плодів і ягід великого асортименту: яблук, груш, айви, слив, абрикос, вишень, черешень, корок кавунів, динь і гарбузів.

Корки кавунів, динь і гарбузів використовують для варіння варення у свіжому вигляді або попереду засолюють 10-процєнтним розчином солі, а перед варінням у сиропі спочатку вимочують у холодній воді, а потім проварюють.

Спочатку плоди і ягоди уварюють з цукровим сиропом, як зви­чайне варення, але до більшої густоти.

По відношенню до узятого сиропу кількість плодів і ягід по­винна становити половину. Якщо сиропу взято буде менше, пло­ди і ягоди втрачають форму і продукт стає невисокої якості.

Перед виготовленням сухого варення плоди і ягоди разом з сиропом у гарячому стані виливають на рідке сито на 2—3 години для стікання сиропу.

Потім плоди або ягоди підсушують і засипають їх просіяним цукровим піском, добре перемішують, висипають на сито з отворами діаметром 3—4 міліметри і шляхом струшування відокремлюють від надлишку цукру.

Обсипані цукром плоди розкладають рядками на решетах і су­шать 10—14 годин при температурі 35—40 градусів.

Київське сухе варення з корок кавунів і динь готують так само, як і з інших видів плодів і ягід, але сушіння корок провадять при кімнатній температурі.

Плоди і ягоди висушують до 14—17 процентів місткості вологи. На кілограм варення беруть плодів і ягід 1,3 кілограма та цукру 0,7 кілограма.

Упаковують сухе варення у фанерні ящики або картонні ко­робки, обкладені пергаментним або парафінованим папером.

Зберігають його в сухому приміщенні при температурі 5—10 градусів. При зберіганні у вогкому приміщенні варення швидко зволожується і пліснявіє.

Leave a Reply