You are here: Home > Консервування > Баклажани, фаршировані овочевим фаршем або овочевим фаршем і рисом

Баклажани, фаршировані овочевим фаршем або овочевим фаршем і рисом

Потрібні продукти: баклажани, морква, біле корін­ня, цибуля, томати червоні, зелень, соняшникова олія, сіль, цукор, перець гіркий і запашний, рис.

Миття і сортування овочів

Овочі спочатку миють у холодній воді протягом 10—15 хв., а потім у проточній. Вимиті баклажани сор­тують за якістю і призначенням.

Плоди правильної форми відбирають для фарширування або нарізання кружальцями, решту використовують для приготуван­ня ікри. В’ялі, зіпсовані хворобами і сільськогосподар­ськими шкідниками плоди не використовують.

Сортування поєднують з чищенням баклажанів: зрі­зують плодоніжки і чашолистики з прилеглими частин­ками плодів.

Баклажани, призначені для фарширування, надріза- ють або з допомогою конічної трубочки виймають з ни серцевину, яку після обсмажування добавляють у фарш.

Вимиті моркву і біле коріння вибраковують, обрізу- ють кінці, чистять, повторно миють і нарізають тонки­ми пластинками, а потім соломкою довжиною ЗО—40 мм.

Цибулю  ріпчасту  обчищають,  миють  у  проточній  воді і нарізають   пластинками   завтовшки   3—5 мм. Зелені миють, сортують і нарізають дрібними кусочками довжиною до 1 см. Томати червоні обчищають від плодоніжок і старанно миють.

З рису видаляють зайві домішки, миють у проточній воді і бланшують у киплячій воді  до півготовності. Потім   охолоджують   і   дають   стекти воді.

Обсмажування овочів. В посудину наливають соняшникову олію і підігрівають її до 150—160°, потім в неі кладуть коренеплоди, цибулю або баклажани. Корене плоди і цибулю обсмажують до золотистого кольору і| м’якої консистенції, а баклажани — до розм’якшеної.

Обсмажені остиглі коренеплоди, цибулю, подрібнену зелень і сіль змішують у мисці або каструлі. Фаршем начиняють обсмажені баклажани.

Tags:

Leave a Reply