You are here: Home > Кімнатні рослини > Удобрення кімнатних рослин

Удобрення кімнатних рослин

Невелика кількість землі в гор­щику або кадці дуже виснажується, тому її треба періодично поли­вати поживним розчином.

Для удобрення кімнатних рослин у крамницях продаються спе­ціальні суміші із зазначенням, як їх застосовувати. Там, де немає таких крамниць, слід самим готувати суміші.

На 4 літри води перуть 0,5 грама хлористого калію, 4 грами азотнокислого кальцію, 1 грам сірчанокислого магнію і 1 грам кислого фосфорнокислог0 калію. Коли поживна суміш буде готова, до неї додають від 2 до 4 крапель хлорного заліза.

Для підживлення використовують також розведений водою ко­ров’як (на 4—5 частин води 1 частину коров’яку).

Підживлюють рослини через кожні 10 днів з березня по вересень. Поживним розчином поливають до повного насичення грунту (ви­ходу води з дренажного отвору горщика).

Поливання кімнатних рослин. Кількість поливань залежить від біологічних особливостей кімнатних рослин, а також від зовнішніх умов.

Найбільш посухостійкі рослини, як-от: алое, агави, кактуси, потребують менше поливань, ніж рослини з великим листям, яке дуже випаровує вологу (пальми, бегонія та інші). Такі ж рослини, як циперус, калла, добре ростуть навіть при зануренні їх у воду.

Рослини, які знаходяться у маленькому горщику, поливають частіше, у більшому — рідше.

Поливання треба провадити навесні і влітку увечері, а восени і взимку — ранком. У велику спеку треба поливати рослини і ран­ком і увечері.

Рослини тропіків (пальми, драцени) треба поливати теплою во­дою — 20—25 градусів; листя їх щодня оббризкують. Рослини з волосками на листках часто оббризкувати не треба.

При частому розпушуванні грунту горщиках висихає повільно. Розпушування називають сухим поливанням, бо вони зменшують випаровування вологи з грунту. Час поливання звичайно визнача­ють постукуванням по горщику. Горщик з сухим грунтом дає дзвін­кий звук, а з вологим — глухий.

Краще поливати рослини м’якою водою (дощовою, річковою, ставковою) кімнатної температури. Поливання холодною водою ви­кликає захворювання коріння і обпадання бутонів.

Не слід поливати і підігрітою водою, бо це може викликати передчасний розвиток рослин. При надмірному поливанні вода виходить через дренажний отвір горщика. Таку воду слід злити.

Tags:

Leave a Reply