You are here: Home > Кімнатні рослини > Рослини — живий організм

Рослини — живий організм

Якщо листя їх покриється пилом, дихання утруднюється. Через це необхідно тримати рослини і гор­щики у чистоті. Щоб краще змивався пил і бруд, до води додають зелене мило.

Рослини миють обережно м’якою щіткою, ватою або ганчіркою.
Пожовклі кінчики листя у циперуса, пальм, драцен та інших рослин видаляють гострим ножем або ножицями.

Кімнату, де знаходяться рослини, систематично провітрюють, не допускаючи при цьому протягів. Взимку оберігають квіти від холодних струменів повітря, переставляючи їх з підвіконня у більш захищене місце.
Влітку краще тримати рослини на терасах, у квітниках або при відкритих вікнах.

У деревних і кущових рослин щороку слід вирізувати гілки, які труться.

Як треба розміщувати рослини у кімнатах. Розміщують кім­натні рослини з враховуванням їх біологічних особливостей і загального прикрашення житла. Кожна рослина повинна мати необхідну для неї кількість світла і тепла.

У будинках з високими вікнами великі рослини можна ставити на підвіконня, а з невеликими вікнами такі рослини ставлять на підлогу. На вікнах з південного боку в першому ряду розміщують кактуси, алое, а в другому — азалію, агаву, жасмин, олеандр, камелію.

Сонячне освітлення люблять абутилен, амариліс, кринум, клівія.

На вікнах з північного боку будинку розміщують спаржу (аспа­рагус), бегонії, папороті та ін.

У кімнатах з світлими стінами краще вирощувати рослини з яскравочервоними квітками, а до строкатих стін найбільш підхо­дять рослини з білими квітками.

На відстані 2 метрів від вікон ставлять аспідістру, кімнатний виноград (циссус), плющ, традесканцію та інші. Тую і кіпарис навесні і влітку тримають на північних вікнах, а взимку — на пів­денних.

Перед вікнами на столах слід розміщувати бегонію рекс, ауку­бу, мірту, пальми.
Рослини, у яких звисають пагони пкнах або біля вікон до стелі.

Tags:

Leave a Reply