You are here: Home > Кімнатні рослини > Поради аматорам кімнатних квітів

Поради аматорам кімнатних квітів

Надмірно сухе повітря, висока температура в кімнатах, а також протяги шкідливі для рослин. Для підвищення вологості повітря у приміщенні варто розкладати на батареях центрального опалення зволожені міш­ковину або цупкі тканини, вмикати портативні кімнатні зволо­жувачі.

При складанні землесумішей слід пам’ятати, що рослинам із тонким, слабким корінням (деякі папороті, бегонії тощо) потрібна легка, пухка землесуміш.

Для культур з міцнішою, кореневою системою (пеларгонії, троянди, клівії тощо) готують суміш із дернової, листяної землі, перегною та піску, а часто й торфу у відповідних пропорціях. Рослини із міцним, могут­нім корінням (пальми, лавр тощо) краще розвиваються у важкій землесуміші з домішкою глини, торфу, піску в різних пропор­ціях. При перемішуванні субстрату корисно підсипати повну мі­неральну суміш добрив (1—2 сірникові коробки на відро зем­лесуміші).

Після пересаджування або перевалювання рослини рясно поливають, аби грунт наживився водою та осів. Через півгодини її залишок зливають із піддону.

При садінні та пересаджуванні середньо-та великомірних рослин у нові горщики зверху на дренаж доцільно класти сухий коров’ячий послід, рогові стружки шаром 2—5 см. Такий шар слугуватиме довго як ефективне добриво. Рослини на такій під­стилці можна не підживлювати розчином добрив.

Якщо бульби рослин зморщилися або дуже підсохли, їх можна витримати кілька днів у піску або тирсі, зволожених ро­жевим розчином марганцевокислого калію з домішкою якого-небудь фунгіциду.

Рослини, що важко вкорінюються (карликовий гранат, гвоздичне дерево, перець гіркий тощо) швидше утворюють коре­ні в суміші піску з торфом, в перліті або вермикуліті при ниж­ньому підігріванні до 25 °С та високій вологості повітря.

При пересаджуванні великомірних рослин дренажем може добре слугувати шкаралупа волоських горіхів, подрібнені ку­рячі кістки, керамзит.

Якщо поверхня субстрату в горщиках зеленіє (ознака надмірного поливання або дуже кислої реакції грунту), то ЇЇ припудрюють крейдою в суміші з тютюновим пилом. Стежать, аби поливання не було надмірним.

Висіяне насіння необхідно поливати рівномірно з пульве­ризатора. При нерівномірному поливанні або пересушуванні поверхні землесуміші насіння сходить неодночасно, сіянці рос­туть погано.

При пікіруванні слід ретельно відбраковувати сіянці: видаляти недорозвинені, уражені, хворі, Здорові необхідно сортувати за розмірами, розсаджувати їх у різнї ящики або горщики.

При розмножуванні насінням дуже важливо для кожної культури підтримувати відповідну температуру, інакше схо­жість знижується. Наприклад, у цикламена при температурі нижче 10 °С або вище за 35 °С проростає лише 25 % насіння.

Tags:

Leave a Reply