You are here: Home > Гриби > Перша допомога при грибних отруєннях

Перша допомога при грибних отруєннях

При будь-якому отруєнні гри­бами необхідно терміново викликати лікаря або відвезти потерпілого до лікарні. Поки не прибуде лікар, хворого слід покласти в ліжко.

До настання повного видужання рекомендується постільний режим. Адже при грибних отр уєннях часом спостерігається тимчасове поліпшення стану хворого, який, вважаючи, що вже видужав, іноді намагається навіть виконувати свою звичайну роботу.

Однак через кілька годин симптоми хвороби виникають У ще тяжчій формі. Оскільки найтяжчі грибні отруєння пов’язані з сильним і небезпечним для життя пригнічен­ням серцевої діяльності та порушенням кровообігу, всі­лякі напруження людині протипоказані, на тривалий час їй необхідний цілковитий спокій.

До прибуття лікаря потерпілому треба давати пити дрібними ковтками солону холодну воду. Це певною мі­рою послаблює лудіння й тяжке блювання. Крім того, рекомендується вживати холодний міцний чай або каву, а також мед та молоко.

Жодного спиртного напою дава­ти не слід, через то що спирт полегшує всмоктування грибних отрут. Конче потрібно покласти грілки на живіт і до ніг хворого. Рештки не з’їдених грибів та їх очистки треба залишити для лабораторного дослідження.

Tags:

Leave a Reply