You are here: Home > Гриби > Отруйні гриби

Отруйні гриби

Мухомор білий вонючий (мухомор вонючий). Шапинка 3—7 см у діаметрі, тонком’ясисТа гостроконусоподібна, конусоподібна, згодом конусоподібно-розпр0 стерта, з підігнутим тонким краєм, іноді із залишками загальнОГо покривала, біла, з віком до центру жовтувата, гола, клеша.

Пластинки вільні, тонкі, вузькі, густі, з рівним краєм, білі. Шапинка 5—10 X 0,8—1,2 см, щільна, з віком порожниста, циліндричне з бульбою, волокнисто-луската, біла, у верхній частині з тонким волохатим кільцем, яке швидко зникає. Внизу має вільну, білу мішечковидну, з нерівним краєм піхву.

М’якуш білий, при роз-різуванні на повітрі не змінюється, з дуже неприємним запахом, на смак гіркий, гоструватий. Спорова маса біла. Спори 7—10 мкм кулясті, гладенькі, безбарвні. Росте у липні—вересні, у листяних та хвойних лісах. Смертельно отруйний гриб! Мухомор білий вонючий іноді помилково приймають за добрі їстівні гриби — печериці.

Мухомор червоний (мухомор красний). Шапинка 8—15 см у діаметрі, м’ясиста, напівкуляста, з віком опукло- або плоско-розпростерта, іноді злегка увігнута, з тонким рубчасто-плівчастим краєм, червонувато-оранжева різ­них відтінків — червоно-багряна, полум’яно-червона, зрідка жов­тувата, вкрита концентричними кругами білих або жовтуватих пластівців неправильноокруглої форми, які легко відпадають, іноді зовсім гладенька, клейка, при підсиханні блискуча.

Пла­стинки вільні, тонкі, густі, з рівним краєм, білі, іноді зрідка жовтуваті. Ніжка 7—20 X 1—4 см, щільна, з віком порожниста, циліндрична, донизу поступово потовщується, з великою буль­бою, гола, біла, у верхній частині з широким білим, з краю жовтуватим кільцем, з піхвою, вкритою двома-трьома концент­ричними кругами прирослих бородавок, які е залишками загаль­ного покривала.

М’якуш білий, в периферичному шарі шапинки лимонно-жовтий, при розрізуванні на повітрі не змінюється, без особливого запаху, на смак приємний. Спорова маса біла. Спори 9—11 X 6—9 мкм, широко-овальні, гладенькі, безбарвні.

Росте у липні—листопаді у листяних та хвойних лісах. Отруйний гриб!

Мухомор пантерний (мухомор пантерний). Шапинка 6—10 см у діаметрі, тонком’ясиста, напів­куляста, згодом опукло- або плоско-розпростерта, сірувато-коричнювата, бурувата, оливкувато-коричнювата, вкрита майже кон­центричними кругами невеликих білих пластівців, слизька, згододом суха.

Пластинки вільні, тонкі, густі, а рівним краєм, білі. Ніжки 10 X 0,8—1,5 см, щільна, з віком порожниста, циліндрична, низу поступово потовщується, з бульбою, внизу тонковолок-ста, біла, у верхній частині або посередині з білим вузьким сідельцем, знизу з концентричними рядами білих вузьких кільце-ддібпнх складок та прирослою піхвою з вільним відстаючим .раєм.

М’якуш білий, при розрізуванні на повітрі не змінюється, депрчг.мним запахом, добрий на смак. Спорова маса біла. Спори І0–12 X 7,8 мкм, еліпсоподібні, гладенькі, безбарвні. Росте у червні- листопаді в листяних (букових, дубових), хвойних та мішаних лісах. Отруйний  гриб! Мухомор пантерний часто помилково приймають за умовно їстівний гриб мухомор червоніючий.

Печериця рудіюча отруйна (шампиньон ядовитий). Шапинка 5—15 см у діаметрі, м’ясиста, напів­куляста, з віком опукло- або плоско-розпростерта, з підгорнутим, іноді хвилястим краєм, біла, брудно-біла, при натискуванні жов-Ж по краю луската, тріщинувата, з часом гола, суха.

Пластинки вільні, топкі, густі, з рівним краєм, рожеві, згодом коричневі. Ніжка 5—15 X 1)2 см, щільна, згодом порожниста, циліндрична, віульбою, гладенька, кольору шапинки, біля основи жовта, верхній частині з вузьким нестійким, білим, по краю жовту-в«им кільцем.

М’якуш брудно-білий, у ніжці біля основи жовтуваий, при розрізуванні на повітрі жовтіє, у бульбі оранжевіє, із запахом карболової кислоти (аптечний запах), без особливого смаку. Спорова маса коричнева. Спори 5—7 X 3—4 мкм, яйце-веліпсоподібні, гладенькі, коричнюваті. Росте в червні — жовтні у  лісах, садах, парках, на луках. При вживанні спричиняє тяжке шлуиково-кишкове захворювання.

Tags:

Leave a Reply