You are here: Home > Гриби > Оснсвні правила збирання грибів

Оснсвні правила збирання грибів

При збиранні грибів необхідно суворо дотримуватися   основних правил,  щоб   уникнути помилок, які можуть призвести до отруєння.

1.       Збирайте лише ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні.

2.       Гриби, що ви їх не знаєте, або коли приналежність їх до якогось роду викликає сумнів, ніколи не вживайте в їжу.

3.  Ніколи не збирайте й не  їжте грибів перезрілих, червивих та зіпсованих.

4.       Не споживайте сирих грибів.

5.       Ніколи   не   збирайте   й   не  їжте   тих   грибів,   які біля  основи  ніжки  мають  клубне подібне  потовщення  з піхвою.

6.       Коли збираєте гриби, особливо сироїжки, намагай­теся брати їх з усією ніжкою, щоб не проминути важли­ву ознаку, вказану в попередньому правилі.

7.       При  збиранні  печериць  звертайте увагу на  колір пластинок. Ніколи не споживайте «печериць», які мають білі пластинки. У справжніх печериць пластинки швидко темнішають, а в смертельно отруйної поганки блідої, за зовнішнім   виглядом   схожої   на    печерицю,   пластинки завжди білі.

8.       Усі хрящі-молочники та сироїжки перед солінням треба відварити або вимочити, щоб вилучити з них гіркі речовини, які шкідливо діють на шлунок.

9.  Зморшки перед готуванням  з них страв слід про­кип’ятити 10 — 15 хвилин, а відвар вилити.

10.  Гриби треба використовувати відразу ж після зби­рання, ари кімнатній температурі їх не можна довго збе­рігати сирими, бо вони швидко псуються.

Що ж до способу збирання грибів, то окремі фахівці-грибники вирішують це питання по-різному. Деякі ра­дять зрізувати гриб ножем, не ушкоджуючи основи ніжки, інші вважають, що гриб краще «викручувати» з ніжкою, а потім очищати від непридатної для їжі нижньої частини ніжки.

Перший спосіб обгрунтованіший, оскільки саме в нижній частині міститься грибниця, здатна розвивати нові плодові тіла.

Ще раз звернемо вашу увагу: коли у грибів на ніжці є кільце, треба уважно оглянути низ ніжки, біля основи якої в деяких отруйних і смертельно отруйних грибів наявна піхва.

Leave a Reply