You are here: Home > Гігієна жінки > Заключний період вагітності

Заключний період вагітності

З шостого-сьомого місяця вагітності рекомендується надівати бандаж; коли його немає, можна підв’язувати живіт рушником. Це захищає черевну стінку від сильного розтягнення і підтримує плід у правильному положенні.

Ліфчики слід надівати зручні, що не сильно стискують груди. Краще шити їх з грубого полотна! щоб загрубіла шкіра сосків, — це своєрідна підготовка (трену­вання) грудей для наступного годування дитини.

Вагітні більш сприйнятливі до інфекційних захворювань, які протікають у них тяжче, ніж звичайно. Тому необхідно особливо берегтися від усяких зносин із заразними хворими. Коли жінка захворіла, необхідно звернутись до лікаря, щоб своєчасно почати лікування.

Родити треба обов’язково у родильному будинку або у відпо­відному відділенні лікарні. Там буде забезпечений належний до­гляд за породіллю і немовлям та кваліфікована медична допомога.

Протягом 6 тижнів після родів жінка не повинна піднімати нічого важкого, тому що це може спричинитися до кровотечі і опу­щення матки. В цей період корисно носити бандаж. Можна заміни­ти бандаж рушником. В домашню роботу слід включатись обереж­но, поступово.

Матері, що годує, треба спати не менше 8 годин на добу і, крім того, відпочивати вдень.

Треба продовжувати стежити за чистотою тіла —”кожні п’ять днів митись теплою водою з милом. Крім того, два рази на день підмиватись теплою кип’яченою водою, додаючи таку кількість розчину марганцевокислого калію, щоб вода була забарвлена в рожевий колір.

Відвідувати баню або приймати ванну можна приблизно через 5—6 тижнів після родів. Починати статеве життя дозволяється не раніше як через 7—8 тижнів після родів. При порушенні цього правила можуть з’явитись сильні маточні кровотечі і захворювання жіночих статевих органів.

До медичного закладу (жіночої консультації, сільської лікар­ської дільниці), фельдшерсько-акушерського пункту треба зверта­тись через 5—7 днів після виписки з родильного будинку. Протя­гом перших 8—9 тижнів необхідно бути під наглядом лікаря або акушерки.

Звичайно у віці 45—50 років нормальний перебіг місячних у жінок порушується, з’являється підвищена подразливість, легка втомлюваність, приливи до голови, відчуття жару, рясний піт. Все це ознаки настання так званого клімактеричного періоду.

По­тім менструації зовсім припиняються. Коли жінка перебуває в особ­ливо збудженому, нервовому стані, корисне щоденне обтирання тіла водою кімнатної температури, перебування на свіжому пові­трі, в гаю, в лісі.

При з’явленні в цей період виділень, особливо забарвлених кров’ю, треба негайно звернутися до лікаря або фельд­шера.

Навіть при задовільному самопочутті і відсутності ознак захво­рювання (болів, кров’янистих виділень) жінці необхідно не рідше двох разів на рік проходити медичне обстеження. Це потрібно, зокрема, для своєчасного виявлення опухів, які в клімактеричний період утворюються частіше.

Tags:

Leave a Reply