You are here: Home > Гігієна жінки > Перші місяці вагітності

Перші місяці вагітності

При настанні вагітності, як правило, затримуються менстру­ації. В цьому випадку треба зразу ж звернутися до лікаря або аку­шерки.

Вони призначать необхідний режим і до самих родів будуть стежити за тим, чи правильно проходить вагітність.

При нормальній вагітності жінка повинна вести звичайний спо­сіб життя. Помірна праця для здорової жінки, яка звикла до неї, не тільки не забороняється, але, навпаки, благотворно впливає на здоров’я і сприяє правильному перебігу вагітності.

Проте не можна перевтомлюватися, підіймати важкі речі і виконувати робо­ту, пов’язану з стрясанням тіла.Не слід шити на ножній швейній машині, їздити верхи, на велосипеді, займатися стомлювальними видами спорту, робити особливо різкі рухи, стрибати і т. ін. Так само шкідливо для вагітної проводити весь час не рухаючись, дов­го лежати.

Як сама жінка, так і плід, що росте, потребують достатньої кіль­кості кисню, а при спокої надходження його в організм різко змен­шується.

Звідси висновок: треба якнайбільше бути на свіжому по­вітрі, частіше відчиняти вікно або кватирку, добре провітрювати кімнату. Велику увагу треба приділяти харчуванню під час вагітності.

У перші місяці вагітності немає потреби різко змінювати зви­чайні харчі. Правда, на початку вагітності у багатьох жінок псується апетит, усе здається прісним, хочеться кислого або солоного.

Всі ці бажання можна задовольняти повністю. Деякі зазнають неприємного почуття нудоти.  Щоб запобігти цьому, зранку до­цільно їсти, не встаючи з ліжка. Але якщо нудота посилюється і з’являється блювота, слід звернутися до  лікаря.

Tags:

Leave a Reply