You are here: Home > Гігієна жінки > Гігієна дівчинки

Гігієна дівчинки

З часу народження дитини і до глибокої старості основною ви­могою гігієни є додержання чистоти тіла.

Дитину слід по кілька разів на день обережно обмивати, а по­тім обсушувати рушником або чистою пелюшкою згортки шкіри, статеві органи. За порадою лікаря або патронажної сестри ці міс­ця змазують вазеліном або припудрюють тальком.

Особливо старанно слід доглядати за статевими органами дів­чинки; чистота їх запобігає з’явленню зуду й подразнення, що звичайно викликаються потом і сечею.

Дітей слід оберігати від скарлатини, дифтерії та інших інфек­ційних хвороб. Якщо ж захворювання все-таки настало, необхідно уважно стежити за станом статевих органів дівчинки.

Якщо ви­никло запалення, слід негайно показати дитину лікареві або фельд­шерові і виконувати всі їх вказівки, інакше можуть розвинутись ускладнення, які іноді виявляються значно пізніше — уже з на­станням статевої зрілості чи після одруження.

Дуже важливо піклуватися про те, щоб розвиток дівчинки в період статевого визрівання (8—15 років) відбувався нормально. Щоб запобігти неправильному росту кісток, особливо таза, не слід примушувати дівчинку виконувати важку фізичну працю, перевтомлюватися.

Разом з тим треба, щоб вона допомагала дорос­лим, більше бувала на свіжому повітрі, на сонці. Добре зміцню­ють організм дитини фізкультурні вправи, водні процедури (об­тирання, душ, купання), а також легка фізична робота в полі, на городі.

Одяг, (зокрема, підв’язки, ліфчики, резинки від трусів) не по­винен стискувати, заважати рухам, порушувати кровообіг. Дів­чинці треба носити закриті рейтузи, їй не слід сідати без трусів на підлогу або на землю. Взуття повинно бути не тісним та на не­високих каблуках.

Tags:

Leave a Reply