You are here: Home > Гігієна жінки > Гігієна дівчат

Гігієна дівчат

Як правило, в 12—15 років у дівчат починаються менструації. В цей період слід особливо ретельно дбати за чистоту.

Під час мен­струацій треба два рази на день підмиватися теплою кип’яченою водою з милом. Необхідно носити пов’язки. Роблять їх з вати, обгорнувши її марлею, або з м’якої чистої матерії.

При менструаціях не рекомендується також купатися в річці чи в морі, приймати ванну тощо. Корисним є лише душ і теплі об­мивання всього тіла. В цей період слід особливо остерігатися про­студи, стежити, щоб ноги і нижня частина тулуба були в теплі.

Якщо місячні затримуються чи настають нерегулярно, якщо кров’яних виділень занадто багато або, навпаки, ненормально ма­ло, коли при них відчуваються болі, необхідно звернутися до ліка­ря. Всі ці ознаки можуть свідчити про початок захворювання.

Дівчина, яка рано виходить заміж, звичайно передчасно старіє. До 18 років організм ще недостатньо зміцнілий, і народження ді­тей у цьому віці погано відбивається на здоров’ї матері. Тому закони дозволяють дівчині одружуватися лише тоді, коли їй мине 18 років.

Перед одруженням корисно порадитись з лікарем. Іноді люди вважають себе здоровими, а лікар після уважного дослідження ви­являє у них хворобу, яку необхідно вилікувати до одруження.

Tags:

Leave a Reply