You are here: Home > Гігієна жінки > Друга половина вагітності

Друга половина вагітності

В другій половині вагітності треба перейти головним чином на молочно-рослинну дієту: простоквашу,  кефір, сир, масло. Рекомендуються різні овочеві страви, вівсяна та інші ка­ші.

М’ясо можна їсти не частіше 1—2 разів на тиждень. Ні в якому разі не можна споживати спиртних напоїв, бо алкоголь негативно відбивається на нащадках.

Солити їжу треба помірно, а після п’яти місяців вагітності не споживати солоних огірків, солоної риби, копчень, гострих при­прав — оцту, гірчиці, перцю.

М’ясні та рибні супи треба замінити молочними та овочевими. Дуже корисні фрукти, ягоди, овочі в сирому вигляді; бо вони містять у собі мінеральні речовини і ві­таміни, яких дуже потребує плід, що розвивається. Приймати їжу, особливо в другій половині вагітності, треба частіше, невеликими порціями, але ні в якому разі не перед сном.

Не рекомендується багато пити, особливо якщо у вагітної хво­рі нирки, серце. Середня кількість рідини, що випивається за добу, не повинна перевищувати 5—6 склянок (разом з рідинними стра­вами).

Необхідно, щоб кишечник регулярно очищався. При запорах треба їсти простоквашу, яблука, чорнослив, корисно випивати нат­щесерце склянку холодної води. Вагітній жінці не можна прийма­ти проносні без вказівок лікаря.

Спати треба не більше 8 годин, а решту часу намагатися прово­дити на повітрі.

Дуже важливо стежити за ротовою порожниною. Зуби, особливо коли настає друга половина вагітності, нерідко розхитуються І, якщо не вживати заходів, випадають; ясна іноді кровоточать.

Мікроби, що оселюються у хворих зубах, можуть потрапити у внутрішні органи і викликати різноманітні післяродові захворю­вання. Тому хворі зуби треба лікувати, а ті, що не можна лікувати, — видаляти. Чистити зуби необхідно щодня і прополіскувати рот теплою водою щоразу після їжі.

Важливо також стежити за чистотою шкіри. Щоденно треба обмивати тіло водою кімнатної температури з милом, а потім досуха обтирати кошлатим або «суровим» рушником.

Зовнішні статеві органи також треба щоденно обмивати теплою кип’яченою водою з милом, попереду чисто вимивши руки. Спринцювання під час вагітності без дозволу лікаря робити не можна.

Нігті у вагітної повинні бути коротко обрізані, бо у бруді, що нагромаджується під ними, часто знаходяться шкідливі мікро­би, які можуть стати причиною захворювання.

Постільну білизну слід змінювати не рідше як раз на тиждень. Одяг вагітної не повинен заважати рухам, стягувати грудну клітку і живіт. Не слід носити плаття з тісним поясом, круглі гумові підв’язки, шворки навколо тулуба і ніг, туфлі на високих каблуках.

Tags:

Leave a Reply