You are here: Home > Гігієна праці > Гігієна праці дітей

Гігієна праці дітей

Уроки діти повинні готувати в одні й ті ж години і не більше відведеного часу. Діти люблять посилатися на те, що, мовляв, у них багато уроків, а батьки часто погоджуються з цим і дозволя­ють їм працювати дуже довго.

Шкільні програми дійсно переван­тажені, уроків додому задається учням чимало. Але багато дітей не перевантажують себе, вчасно і якісно виконують домашні зав­дання.

Це тому, що вони уважно слухають у класі пояснення вчи­теля, намагаються зрозуміти матеріал уроку в класі і вдома швид­ко виконують всі уроки. Коли ж учні погано слухали вчителя, не зрозуміли правила чи задачі, неправильно записали домашні завдання і т. ін., то вони довго сидять вдома над уроками.

Швидко і якісно готують уроки також ті діти, які працюють вдома у відповідних санітарно-гігієнічних умовах. Не треба допускати, щоб діти відразу ж після приходу з школи сідали за вивчення уроків. Після школи дітям необхідно пообі­дати і погуляти ка повітрі не менше 2 годин, виконати свої обов’я­зки в побуті, допомогти батькам.

Перед тим, як починати виконання домашніх завдань, необхідно добре провітрити кімнату. Під час готування уроків дітьми необ­хідно виключити радіо, створити в кімнаті тишу, не відривати ді­тей від уроків ні на які доручення. Категорично забороняти будь-кому з дорослих курити в кімнаті, де працюють діти.

Привчити їх після кожних 45 хвилин робити перерву на 5—10 хвилин.

Від уміння працювати уважно, вдумливо, не займаючись сто­ронніми справами, залежить не лише вчасне і якісне виконання домашніх завдань, але й кількість витраченого часу.

Коли діти сіли за підготовку уроків, їх не можна відривати від роботи: «Збі­гай за хлібом», «Принеси води», «Подай гребінця», «Зачини двері» – такі й інші незначні доручення під час виконання домашніх зав­дань відвертають їх увагу, не дають їм зосередитися, заважають вдумливо працювати. Всю цю роботу вони повинні виконати до того часу, коли необхідно сідати за свою роботу.

Tags:

Leave a Reply