You are here: Home > Домашні тварини > Як доглядати кімнатних тварин

Як доглядати кімнатних тварин

В багатьох квартирах живуть кімнатні тварини. Поганий догляд за ними та неправильне годування можуть призвести до захворювання не тільки тварин, але й людей.

Собаку треба тримати подалі від тепла (печей та різних опалю­вальних приладів). Вона повинна знати своє місце, а не блукати по кут­ках, особливо на кухні.

Для сну собаки найкраще обладнати дерев’яну раму на невисоких ніжках (15—20 см) з натягнутою парусиною, а кімнатно-декоративних ма­леньких собак можна тримати навіть у ящиках.

Не треба класти собакам волосяні, шерстяні або ватяні підстилки: собаки часом розривають їх і ковтають клаптики, що призводить до захво­рювання тварин.

Собаки і кішки — м’ясоїдні тварини. Але це не означає, що вони повинні харчуватися лише м’ясом. При малорухливому способі життя перегодовування м’ясом викликає порушення обміну речовин і, як наслідок, захворювання тварин.

Тому їжа і кішок, і собак має бути різноманітною. Годувати їх треба тричі на день в строго визначені години, а не залишати для них їжу на цілу добу.

Собак і кішок треба вичісувати і мити: влітку — 2—3 рази на мі­сяць, взимку — один раз.

Ні в якому разі не водіть у квартиру бездомних кішок та собак, перш ніж не покажете їх ветеринару. Вони можуть бути хворими і, отже, заразити людей.

У вашій кімнаті з’явився новий пернатий мешканець. Якщо на волі він живився комахами, то у клітці вони повинні бути основою раціону. Це особливо важливо у перші дні, поки пташка не звикне до більш грубих   білих сухарів і сушених мурашиних яєць.

Найкращою їжею для птахів є свіжі мурашині яйця-лялечки. Якщо їх не можна придбати, пернатим дають борошняних черв’яків, мотилів, свіжий сир, розмочений у молоці білий хліб і суміш з тертої моркви, тов­чених білих сухарів і сушених мурашиних яєць.

Корисно привчити пташок до рублених крутих яєць, м’ясного фар­шу, дрібпо порізаного нежирного вареного м’яса. Ці корми слід потроху додавати до суміші.

Leave a Reply