You are here: Home > Домашні тварини > Вичісування пуху і стрижка вовни у кіз

Вичісування пуху і стрижка вовни у кіз

У передвесняний період у кози починає вилазити пух, і якщо його вчасно не вичесати, він буде втрачений. Через це вичісування пуху у кіз слід провадити, як тільки почнеться линяння пуху на боках.

Цю роботу прова­дять наприкінці лютого і в березні. Вичісують пух два рази: перший раз на почат­ку линяння, другий — че­рез 2—3 тижні, наприкінці линяння. У кітних кіз вичісування пуху прова­дять після окоту. Щоб запобігти втратам, пух потрібно вичісувати у світ­лому, захищеному від вітру приміщенні.

Пух вичісують дерев’яною гребінкою, яка має форму невеликої лопаточки з ручкою. В розширеній частині лопаточки є 7—8 зубців, а в густіших гре­бінках — 12—14 зубців. Зубці роблять з стального дроту діаметром 3 міліметри; верхня частина зубців зігнута півколом, кінці злегка затуплені.

Для вичісування пуху спочатку застосовують рідкі гребінки, а потім густіші.

Вичісувати пух можна не раніш ніж через 10—12 годин після годівлі та напування і тільки у кіз з сухим вовняним покривом. Пух вичісують від спини до черева, не натискуючи на гребінку, щоб не поранити шкіру.

Залежно від породи, а також умов годівлі, утримання і догляду начіс пуху з однієї кози становить від 80 до 200 грамів, іноді трохи більше.

Після вичісування пуху, як тільки встановиться тепла погода, починають стригти вовну. Настриг вовни від однієї кози становить у середньому 300—500 грамів.

Для тривалого зберігання придатна тільки цілком суха вовна і сухий пух.

Tags:

Leave a Reply