You are here: Home > Домашні тварини > Вибір молочної корови

Вибір молочної корови

Вибираючи молочну корову, головну увагу треба звертати на здоров’я, про­дуктивність і вік тварини.

Добрі мо­лочні корови мають такі зовнішні ознаки: голова середнього розміру, трохи видовжена, не груба; в середині вушної раковини бажана наявність випотів жовтого кольору (сірки); шия довга з дрібними складками шкіри; спина пряма, яка непомітно переходить у довгий і широкий поперек; крижі рівні, довгі і широкі; черево велике, але невідвисле; шкіра тонка, еластична, з ніжною блискучою шерстю, яка рів­номірно покриває все тіло.

Особливу увагу звертають на вим’я. Воно повинно бути велике, чашоподіб­ної форми, виступати далеко вперед і назад. Всі чотири частки вим’я повинні бути рівномірно і добре розвинені, і конусоподібними або циліндричними Добре  розставленими дійками. Шерсть на вим’ї має бути тонка, рівна і корот­ка. На дотик наповнене вим’я пружне, а після доїння значно зменшується в розмірі (спадає); обсяг жирового або м’ясного вим’я після доїння мало змінюється.

До ознак високої молочності належать також добре виявлені молочні Чкили-вени, які відводять кров від вим’я в грудну вену. Вони повинні досягати по можливості більшої товщини (до трьох пальців).  Отвір, через який молочні вени проходять у внутрішню порожнину тварини, називається молочним колодязем. Він повинен бути по можливості глибоким і широким.

Запобігання яловості корів. Щоб не допустити яловості корови, треба вже й 15 дня після отелення уважно стежити за появою у неї статевої охоти і спаровувати її в першу або другу охоту. За­пізнення із спаровуванням призводить до перегулів і яловості корови.

Спаровувати або штучно осіменяти корову слід за одну охоту два рази: перший раз після виявлення у корови охоти і другий раз через 12 годин після першого покриття.

Якщо корова не приходить в охоту протягом першого і другого місяця після отелення, слід дати їй більше доброго сіна, силосу, коренеплодів і збільшити тривалість прогулянки. Якщо і після цьо­го корова не прийде в охоту, то треба звернутися за порадою до ветеринарного лікаря або фельдшера.

Tags:

Leave a Reply