You are here: Home > Домашні тварини > Утримання кролів

Утримання кролів

Утримують кролів звичайно в клітках, які ставлять у примі­щенні або надворі. Клітки рекомендують робити такого розміру (в сантиметрах): довжина — 120, ширина — 60, висота задньої стінки — 45—50, а передньої — 75—85. Дах клітки має бути доб­рим; краще коли він зроблений з дощок і накритий толем.

Най­краща підлога — дощана, з нахилом до передньої стінки. Між підлогою і передньою стінкою залишають невелику щілину для стікання сечі. В стінках клітки не повинно бути щілин, щоб не утворювався протяг, який дуже шкодить кролям.

Посередині пе­редньої стінки на всю її висоту роблять дверці завширшки 35—40 сантиметрів, затягнуті металевою сіткою. Поряд з дверцями в се­редині, внизу, навішують ясла з кришкою, а проріз у стінці клітки закривають металевим пруттям.

Взимку під час окролів у затемненій частині клітки біля од­нієї з довгих стінок ставлять маточник — фанерний ящик, довжина якого становить 50, ширина ЗО і висота ЗО сантиметрів, з круглим отвором (діаметром 20 сантиметрів).

В клітку ставлять також годівницю для концентрованих кормів і напувалку.

Для молодняка доцільно мати групові клітки, проте його можна вирощувати і в звичайному сухому, чистому приміщенні без клі­ток. Часто для вирощування молодняка влаштовують закриті або відкриті вигули (вольєри).

Tags:

Leave a Reply