You are here: Home > Домашні тварини > Отелення і приймання теляти

Отелення і приймання теляти

За 7—10 днів до отелення необхідно старанно прибрати і по­білити приміщення, де буде відбуватись отелення корови. Чисте, сухе, тепле приміщення — це надійна гарантія збереження доброго здоров’я корови та її теляти.

Одночасно треба задню частину тіла і ратиці корови обмити 2-процентним розчином креоліну, лізолу або 0,1-процентним роз­чином марганцевокислого калію.

Напередодні отелення задню частину корови повторно обмивають 0,1-процентним розчином марганцевокислого калію і настилають товстий шар чистої сухої підстілки.

У здорової корови отелення звичайно відбувається благополучно. Але все-таки незадовго до отелення треба встановити біля корови вартування, щоб у разі необхідності подати допомогу при отеленні.

Новонароджене теля приймають на чисту мішковину або бре­зент, розстелений зверху чистої соломи. Слиз з рота і ніздрів вида­ляють чистою ганчіркою.

Потім ганчіркою насухо витирають морду і очі теляти. Якщо пупковий канатик не обірвався, його обрі­зують чистими, продезинфікованими ножицями на відстані 10-12 сантиметрів від живота теляти. З кінця пупкового канатика ви­давлюють кров і припікають його йодом.

Корова, яка отелилась, звичайно намагається облизати своє теля. Цьому перешкоджати не слід, — навпаки, треба ближче під­класти новонароджене теля до матері.

Облизуючи теля, корова очищає пори шкіри, що посилює кровообіг. Після цього теля вино­сять в чисте, світле приміщення, але ні в якому разі не в жиле, бо це шкодить здоров’ю не тільки теляти, але й людей, які живуть у приміщенні, і особливо дітей.

Після того як корова відпочине, необхідно обмити їй теплою во­дою з милом задні ноги, черево біля вим’я, а також вим’я і обов’яз­ково насухо витерти чистою ганчіркою. Забруднену підстілку треба замінити чистою.

Через ЗО—40 хвилин після отелення корову напувають теплою водою, а через 1—Р/2 години (не пізніше) доять і одержане моло­зиво випоюють новонародженому теляті.

Корову треба доїти 4—5 разів на добу — залежно від її про­дуктивності і стану вим’я.

Кормовий режим корови треба витримувати дуже суворо. У перший день після отелення їй дають досхочу добре лучне або сіяне сіно. На другий день в раціон включають також бовтанку з висівок у кількості не більше 1 кілограма, в наступні 3—4 дні норму добової даванки висівок можна збільшити до 1,5—2 кілогра­мів. Через 10—12 днів після отелення здорову корову переводять на повний раціон.

Tags:

Leave a Reply