You are here: Home > Домашні тварини > Годівля сукрільних самок та проведення окролу

Годівля сукрільних самок та проведення окролу

Щоб одержати від кролематки більше і добре розвинених кро­ленят при народженні, сукрільну самку треба добре годувати і доглядати. Від цього залежить також молочність кролематки, ріст і розвиток кроленят після народження.

Сукрільним самкам згодовують лише доброякісні різноманітні корми. За 20 днів до парування і протягом сукрільного періоду самкам рекомендують згодовувати за добу на голову: влітку — зе­лених кормів 800—1000, суміші концентрованих кормів — 40— 50 грамів, взимку — сіна 175—200, соковитих кормів 200—250 і суміші концентрованих кормів 50—60 грамів.

Сукрільним маткам не рекомендується згодовувати силос. До їх раціону слід додавати крейди по 1—1,5 та кухонної солі по 1—1,2 грама на голову за добу. Годують таких самок 3—5 разів на добу (завжди в один і той же час), стежать за тим, щоб у клітці було доволі чистої води.

Утримують сукрільних самок по одній у клітці; поводитись з ними треба спокійно, чистити клітки слід обережно, не лякаючи самок, бо все це може спричинити аборт. Не рекомендується без потреби ловити і брати їх на руки.

Клітку, де міститься сукрільна матка, за 5—6 днів до окролу старанно очищають, дезинфікують, застилають чистою, м’якою підстилкою (соломою); в холодну пору в клітку ставлять гніздо-маточник. За кілька днів до окролу самка в клітці влаштовує гніз­до з соломи і пуху, який вона вириває з своїх грудей. Ці гнізда руйнувати не можна.

Окріл відбувається найчастіше вночі і триває від 5 хвилин до 1 години. Народжених кроленят самка облизує, годує і вкриває пухом. Після окролу рекомендується оглянути гніздо.

Якщо в ньому є мертві кроленята, то їх треба негайно забрати, бо інакше самка може з’їсти не лише мертвих, але й живих кроленят. Перед тим, як оглядати гніздо, самку слід забрати з клітки. Самок, які поїдають своїх кроленят, краще вибракувати.

Leave a Reply