You are here: Home > Домашні тварини > Годівля підсисних кролематок

Годівля підсисних кролематок

До раціону підсисних кролематок добирають корми, які по­силюють виділення молока. Такими кормами є бобові трави, а також молода кропива і кульбаба, коренеплоди, зернові бобові та макуха. Корисно також згодовувати коров’яче молоко, як не­збиране, так і збиране, але обов’язково свіже.

В перші 16 днів після окролу підсисним кролематкам рекомен­дують згодовувати (за добу на голову): влітку — зелених кормів 1000—1400 і суміші концентрованих кормів ЗО—50 грамів; взимку— сіна 200—250, соковитих кормів 300—400 та суміші концентрованих кормів — 50—60 грамів.

З 16 дня після окролу, коли кроленята починають виходити з гнізда і їсти корми, до наведеного вище раціону матки додають на кожне кроленя: влітку — по 100 грамів зелених і по 5 грамів концентрованих кормів, взимку — по 20 грамів сіна і соковитих кормів та по 7 грамів концентрованих. Годують підсисних кролематок 4—5 разів на день.

Необхідно запобігати захворюванням самки і кроленят. Для цього потрібно стежити за тим, щоб у клітці було завжди чисто і сухо. Щодекади клітку слід дезинфікувати, а годівниці старанно мити окропом.

Leave a Reply