You are here: Home > Домашні тварини > Годівля кроленят і догляд за ними

Годівля кроленят і догляд за ними

Кроленятам дуже корисно давати листя кульбаби, подрібнені концентровані корми, м’яке сіно, а також коров’яче молоко. Не рекомендується давати багато гички коренеплодів і висівок, а си­лосованих кормів краще зовсім не давати.

Відлучають кроленят від маток в 40—45-денному віці, а при спаровуванні маток на перший-другий день після окролу — у віці 28 днів. Відлучених кроленят розміщують у групових клітках або вигулах і годують 5—6 разів на добу.

Кращими кормами вва­жаються: бобові трави з домішкою різнотрав’я, подрібнений овес, розмелене і пропарене зерно вики, гороху, подрібнена макуха, варена картопля, коров’яче молоко, дрібне сіно, морква. Годують молодняк 5 разів на добу.

З двомісячного віку молодняк розбивають на групи за статтю і утримують самців окремо від самок. Молоднякові дуже шкодить вогкість, а тому в приміщеннях і клітках, де утримують молодняк, повинно бути сухо; не можна допускати протягів.

Молодняк пухових порід після відлучення утримують у клітках по 2—3 голови. Щоб одержувати високоякісний пух, за кролями треба старанно доглядати, не допускати засмічення пуху рештками корму і підстілкою. Клітки слід щодня чистити, на підстілку брати чисту, довгу солому. Починаючи з 11/2– місячного віку, кролів пухових порід розчісують гребенем через кожні 10 днів.

Tags:

Leave a Reply