You are here: Home > Домашні тварини > Догляд за телям

Догляд за телям

У перший день життя теля годують 5 разів, випоюючи по 0,5— 0,8 літра молозива щоразу, а в наступні дні дають його досхочу. Випоювати молозиво слід негайно після доїння, поки воно не охо­лонуло.

Якщо молозиво охолонуло, його підігрівають до темпера­тури 36—38 градусів, для чого посуд з молоком опускають у гаря­чу воду. Перші 10—15 днів теля поять по 4—5 разів на добу, потім переходять на 3-разове поїння.

Ні в якому разі не можна поїти теля несвіжим (навіть злегка кислим) молоком, бо воно викликає шлунково-кишкові захворю­вання.

З п’ятого дня життя теляті треба давати свіжу переварену воду з температурою парного молока. Воду дають через годину-дві після згодовування молока. Особливо необхідно давати воду те­лятам, які захворіли поносом. Таким телятам рекомендується мо­локо розбавляти чистою перевареною водою, охолодженою до 35 градусів.

З 10-денного віку теля привчають до сіна. Соковитими кормами починають годувати з кінця першого місяця життя невеликими даванками, по 100—200 грамів. Найкращий соковитий корм для телят цього віку — червона морква.

З 20-денного віку необхідно щодня давати теляті кухонну сіль і крейду в суміші з концентратами, починаючи з 5—10 грамів на добу.

Щодня теля треба чистити щіткою і стежити за тим, щоб у ньо­го завжди була суха, чиста підстілка.

Взимку з 15—20-денного віку, а влітку з 3—5-денного телят при­вчають до прогулянок.

Tags:

Leave a Reply