You are here: Home > Домашні тварини > Догляд за свійською птицею

Догляд за свійською птицею

Сільськогосподарська птиця дуже скороспіла. Молодняк курей російської білої породи і породи леггорн починає яйцекладку в 4—6-місячному віці, качки дзеркальні —в 5-місячному віці, а пекінські качки, гуси і індики всіх порід — навесні наступного року.

Курчата в 3-місячному віці важать 1—1,5 кілограма; каче­нята в 2-місячному віці досягають 2 кілограмів; гуси і індики в 5-місячному віці важать 5 кілограмів і бувають готові до забою на м’ясо.

Найкращою несучою породою курей є російська біла порода; середня несучість курей 150—180 яєць за рік, жива вага близько 2 кілограмів; жива вага півнів близько 3 кілограмів. Приблизно таку ж продуктивність мають кури породи леггорн.

Добру несучість і високі м’ясні якості поєднують у собі кури породних груп: Першотравневі, ювілейні, місцеві полтавські та ін.

З домашніх індиків найпоширеніші у нас місцеві бронзові і ши­рокогруді породи. Ці породи відзначаються великою вагою, ско­роспілістю і доброю несучістю. Так, бронзові індички досягають ваги 5—6, а індюки 10—12 кілограмів, несучість 50—60 яєць, у кращих—100 і більше яєць за рік; широкогруді бронзові індички важать 9—11 і індики 17—19 кілограмів, несучість 50—60 яєць, у кращих до 100 і більше яєць за рік.

Дуже поширені у нас такі породи гусей: роменські, переяслав­ські і холмогорські. Гуси холмогорської породи досягають у серед­ньому 6—8 кілограмів живої ваги, несучість їх 20—25 яєць на рік, у кращих несучок 40—50 яєць. Добру продуктивність мають великі сірі гуси.

Великою скороспілістю і великою живою вагою характеризую­ться качки пекінські, несучість яких досягає 100 яєць і жива вага 3,5 кілограма, а також качки української та інших порід.

Tags:

Leave a Reply