You are here: Home > Догляд за волоссям > Жирне волосся

Жирне волосся

Внаслідок надмірного виділення шкіряного, сала і шкіра, і волосся стають жирними. Волосся при цьому бли­щить, стає липким і склеюється; від розкладу шкіряного сала буває неприємний запах, волосся поступово змінюється і випадає.

Шкіра і волосся при цьому покриваються дрібними лусочками (лупа). Дуже жирне волосся швидко забруднюється: звичайно вже через 3—4 дні після миття воно стає брудним.

Тому його необ­хідно мити не рідше одного разу на 5—7 днів. Воду для миття бе­руть м’яку, майже гарячу, мило — звичайне туалетне, а також зелене й дьогтярне. Якщо волосся дуже жирне, то слід віддавати перевагу лужному милу, як зелене, дьогтярне; можна використо­вувати також мильний спирт, шампунь.

Слід, однак, пам’ятати, що часте миття таким милом дуже обезжирює шкіру і волосся, від чого останнє стає сухим і ламким. Щоб не допустити цього, треба по черзі користуватися й іншими милами, як наприклад,  дитячим, сімейним. Корисно буває також протирати іноді-шкіру та волосся хінною або туалетною водою.

Причиною підвищеної жирності волосся, як і жирності шкіри, є порушення нервової системи, режиму харчування, надмірне спо­живання жирних страв та ін.

При жирному волоссі рекомендується їжа, багата на овочі і фрукти, вітаміни; необхідно уникати жирних, солоних і гострих страв, перцю, гірчиці, оцту, хріну. Ні в якому разі не слід вжи­вати алкогольних напоїв.

Tags:

Leave a Reply