You are here: Home > Догляд за волоссям > Лупа

Лупа

У деяких людей шкіра волосистої частини голови більш або менш лущиться дрібними лусочками. Це лущення називають лупою, яка буває сухою і жирною.

При лупі волосся поступово потоншується, втрачає блиск, стає тьмяним, легко  січеться і ви­падає. Розклад шкіряного сала і подразнення ним шкіри спричи­нює свербіння, яке призводить до розчісування шкіри голови ру­ками, внаслідок чого появляються дрібні пошкодження її нігтями, від чого можуть бути гноячкові ураження  і запалення   шкіри.

Лупа (або себорея волосистої частини голови) є наслідком внутрішніх причин. Лікування її провадять за порадою лікаря. Спочатку необхідно усунути порушення загального стану  здоров’я організ­му, його травних органів і залоз внутрішньої секреції. Рекомендує­ться заняття   гімнастикою, прогулянки. Приписують їжу,   багату на вітаміни, овочі, фрукти, забороняються гострі страви, міцний чай і кофе.

Зовнішні засоби до догляду за волоссям застосовують залежно від його стану (сухе або жирне). При сухій лупі за добу до миття волосся рекомендується втирати в шкіру рослинні жири.

При жирній лупі перед миттям голови втирають у шкіру розчин питної соди з розрахунку чайна ложка на склянку кип’яченої води. Можна також втирати кисле молоко за півгодини до миття голови. Ріст волосся, зміна його, полисіння. Ріст волосся залежить від загального стану здоров’я.

Кожна волосина має свій строк розвитку; вона живе від кількох місяців до чотирьох років, а потім ріст її припиняється, волосина випадає. На зміну волоссю, що випало, виростає нове, тому в нормальних умовах густота волосяного по­криву людини підтримується на одному рівні.

Гадають,  що за добу випадає від ЗО до 120 волосин. Восени і весною випадання волосся посилюється. При недокрів’ї і нервових розладах випадання волосся також збільшується.

З віком, особливо на старості, замість волосся, що випало, відростають тонкі волосинки або й зовсім не ростуть, і   тоді   розвивається  старече   полисіння.   Послаблення   здоров’я, виснажуючі  хвороби,  перевтома,  нервові  розлади призводять до передчасного полисіння.

Випадання волосся може бути  викликане також неправильним доглядом за ним, носіння хутрових і громізд­ких головних уборів.

Щоб зберегти волосся, необхідно зміцнювати здоров’я організму і правильно гігієнічно доглядати за шкірою і волоссям. Стриження і гоління не мають істотного значення для посилення росту волосся.

Tags:

Leave a Reply