You are here: Home > Догляд за волоссям > Косметичний догляд за волоссям

Косметичний догляд за волоссям

Зачіски. Зачісувати волосся слід не поспішаючи, ніжно, не на­тягувати і не стягувати його туго, не рвати. Будь-яка гаряча за­вивка, особливо «перманент», шкідлива’ для волосся.

Можна робити менш шкідливу для волосся холодну завивку. За бажанням можна зробити будь-яку зачіску, користуючись бі­гуді. Це — спеціальні, обгорнуті марльою, ватні трубочки, на які волосся накручують на ніч. Перед накручуванням волосся трохи змочують водою, а вранці обережно розчісують.

Фарбування волосся. З косметичною метою вдаються до фарбу­вання волосся. Найчастіше користуються хною і басмою. Для цього можна брати також настойку ромашки, ревеню, відвар з лусок цибулі, настойку з шкаралупи зелених волоських горіхів.

Фарбування самою хною надає волоссю рижуватого кольору. Якщо до хни додати басму, то виходить більш темне забарвлення аж до чорного. Перед фарбуванням волосся миють.

Змішують хну і басму у потрібній пропорції, заливають гарячою водою, щоб утворилась кашка, яку накладають на волосся. Волосисту частину голови вкривають теплою хусткою. Фарбу залишають на волоссі від ЗО хвилин до 4 годин, а потім змивають і волосся ви­сушують.

Щоб мати таке волосся, як у блондинок, його миють настойкою ромашки. 100 грамів ромашки заварюють у 0,5 літра кип’ятку, на­стоюють ЗО—40 хвилин, проціджують і додають 5 грамів гліцери­ну.

Коли хочуть мати настойку більш темного кольору, беруть 150 грамів ромашки. Щоб надати волоссю рижуватозолотистого кольо­ру, беруть 1 частину хни, 2 частини ромашки і 9 частин води.

Цю суміш заливають кип’ятком, перемішують, посудину закривають і тримають у теплі. Через півтори години рідину зливають і вміст посудини віджимають.

Для фарбування волосся у каштановий колір користуються со­ком шкаралупи зелених волоських горіхів. Застосовують цей сік у свіжому вигляді, оскільки він швидко втрачає свої фарбувальні якості.

Можна готувати спиртову настойку, яка зберігає свої вла­стивості тривалий час. Для цього пропускають шкаралупу зелених горіхів через м’ясорубку і одержану масу заливають чистим спир­том.

Цією настойкою змазують волосся, голову вкривають воско­вим папером або гутаперчевою купальною шапочкою, а потім теп­лою хусткою і залишають так на дві години. Після цього волосся миють. Широко застосовують для фарбування волосся речовини, які містять металічні солі, зокрема ляпіс в аміачному розчині.

Tags:

Leave a Reply