You are here: Home > Догляд за волоссям > Гігієна волосся

Гігієна волосся

Миття голови. Для тримання волосся у чистоті звичайно буває достатньо мити голову один раз на 7—10 днів, поєднуючи це з регулярним обмиванням усього тіла в бані, ванні, під душем.

Для миття голови треба користуватися м’якою водою, найкраще сніговою або дощовою. Жорсткою водою мити голову не слід, оскільки в ній погано милиться мило; солі, що містяться в ній, осідають на волосся, яке стає ламким.

Очищається волосся при цьому не­достатньо, а крім того, від миття жорсткою водою буває роз’ятрен­ня шкіри. Мило слід використовувати туалетне, наприклад яєчне, дитяче. Кращим милом для миття голови вважається «Красний мак». Після закінчення миття волосся кілька разів промивають чистою водою і стежать, щоб ні на волоссі, ні на шкірі не залиша­лось мило. Розчісувати волосся необхідно спочатку рідким, а по­тім густим гребінцем, причому не слід дряпати шкіру.

Довге во­лосся необхідно розчісувати обережно, не тягнути його з силою і не обривати. Висушують волосся м’яким рушником. Прискорити висушування можна теплою струминою повітря від апарата «Фен», але при цьому необхідно стежити, щоб не пересушити волосся.

Зміни волосся  від частого миття. Від частого миття волосся обезжирюється і втрачає м’якість, еластичність і блиск. Якщо такі зміни настають, то після закінчення миття волосся голову проми­вають водою з яєчними жовтками. Для цього беруть три жовтки на півлітра вапняної води.

Звичайно волосся миють через кожні 7—10 днів, а сухе волосся треба мити рідше — приблизно один раз на 10—15 днів. Жирне волосся необхідно мити частіше — не рідше одного разу на 5—7 днів.

Сухе волосся. Миття з милом призводить до розчинення і ви­далення  шкіряного сала,   що  сприяє обезжиренню і сухості во лосся. Тому миття сухого волосся може призвести до ще більшої сухості і погіршення стану його.

Щоб запобігти цьому, сухе волосся після миття треба протирати обезжирювальними і зм’якшувала  ними речовинами. Звичайно для такого протирання користуються спиртовими розчинами, до яких додають від 0,5 до 1,5 процента рицинової олії.

Якщо волосся залишається сухим, то його необ­хідно періодично, разів два на тиждень, змазувати жиром на ніч,  вранці при зачісуванні витирати цей жир.

Не слід надмірно змазувати волосся жиром, бо від цього воно стає липким і склеюється. Зайвий жир треба видаляти протиранням волосся м’яким рушником, салфеткою або марлею.

Для періодичного  змазування волосся на ніч рекомендується користуватися рициновою, прован­ською, персиковою, соняшниковою, бавовниковою олією. Після миття ‘сухе волосся корисно змазувати бриліантином. До складу бриліантину входить від 20 до 80 мл рицинової олії і від 80 до 20 мл спирту.

Залежно від сухості волосся кількість рицинової олії буває різна: чим сухіше волосся, тим більше рицинової олії має містити бриліантин. Після миття сухе волосся можна змазувати речовиною з 10 мл гліцерину, 10 мл лимонного соку і 80 мл одеколону.

Tags:

Leave a Reply