You are here: Home > Догляд за шкірою > Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра обличчя

Жирна шкіра звичайно менш чутлива до різних подразнень, ніж суха, і тому вона добре переносить уми­вання водою з милом. Умивати обличчя з жирною шкірою треба гарячою або достатньо теплою водою, причому обов’язково з ми­лом.

Можна користуватися будь-яким туалетним милом — дитячим, ланоліновим, «Красний мак». При дуже жирній шкірі уми­ваються так: намилюють обличчя, залишаючи на ньому мильну піну на одну-дві хвилини, після чого змивають її гарячою водою, а згодом уже обмивають обличчя прохолодною водою і витирають насухо.

При дуже жирній шкірі обличчя рекомендують також, умиватися гарячою водою з борно-тимоловим, сірчаним або дьогтярним милом. Після умивання і кілька разів протягом дня шкіру обличчя корисно протирати ватним тампоном, змоченим 2-процентним саліциловим спиртом, камфорним спиртом, 20-градусним спиртом, хінною водою.

Користуватися для цього одеколоном не слід, оскільки він часто призводить до подразнення шкіри. При розширених порах сальних залоз рекомендується щодня проти­рати обличчя туалетним або столовим оцтом, а також лимонним соком.

Після зазначених вище процедур по догляду за жирною шкірою не слід вживати на ніч ніякого крему або жиру. За ніч залози встигають виділити достатню кількість шкіряного сала для того, щоб шкіра була ним змазана і набула нормального стану її Пудра при жирній шкірі.

При жирній шкірі користуються та­кож різними пудрами. Вони добре вбирають жир та вологу і тому висушують і охолоджують шкіру. Кращими серед них є рисова і маїсова.

Тривале і часте користування пудрами поступово приз­водить до погіршення стану шкіри: пори її закупорюються, вона втрачає здоровий вигляд, починає лущитися. Люди з жирною шкі­рою, які постійно вживають пудру, повинні час од часу робити перерву у користуванні цим засобом.

Залишати пудру на шкірі на ніч ні в якому разі не слід. Всі, хто користується вдень якоюсь пудрою, перед сном повинні обов’язково витерти ЇЇ з поверхні шкіри.

Харчування при жирній шкірі. Люди з жирною шкірою повинні додержувати загального гігієнічного режиму, харчуватися пере­важно багатими на вітаміни овочами і фруктами, уникати жирних, солоних і гострих страв.

Tags:

Leave a Reply