You are here: Home > Догляд за шкірою > Загальна сидяча ванна

Загальна сидяча ванна

Миються у такій ванні звичайно про­тягом 20—ЗО хвилин, підтримуючи температуру води 35—36 гра­дусів за Цельсієм.

В гігієнічному відношенні ванна поступається миттю в бані і під душем, оскільки змиті брудні луски з шкіри спли­вають і застоюються на поверхні води, що перешкоджає необхідному очищенню тіла. Після миття у ванні все тіло слід обмити чистою теплою водою.

Стояча ванна. Якщо немає можливості прийняти вдома зви­чайну — сидячу ванну або душ, можна помитися у стоячій ванні. Для щоденного туалету така ванна є досить простою і разом з тим цінною процедурою; для підготування її потрібно всього кілька хвилин. Щоб прийняти її, необхідний лише широкий металічний таз, глечик з теплою водою та мило. Приймають цю ванну так: стають у таз, намилюють тіло, обливаються водою з глечика і потім насухо витираються рушником.

Температура води для водних процедур. Для водних процедур користуються як теплою, так і холодною водою. Під холодною розуміють воду кімнатної температури або трохи нижчої.

Для утримання шкіри в чистоті слід використовувати теплу або навіть злегка гарячу воду, яка краще змиває бруд і очищає шкіру. Хо­лодною водою у вигляді холодних ванн, обмивань і обтирань ко­ристуються для зміцнення організму і для загартування та збе­реження шкіри у здоровому, свіжому стані.

Користування холодною водою. Холодні водні процедури слід приймати в такому стані, коли людина відчуває себе злегка зігрі­тою. Вода має бути кімнатної температури або трохи холодніша. Процедура може тривати від кількох секунд до однієї хвилини.

Після цього енергійно розтирають все тіло рушником доти, поки не буде відчуття приємної теплоти, потім швидко одягаються і ру­хаються. Холодні водні процедури можна приймати лише тим лю­дям, які їх добре переносять — у яких після процедур швидко настає почервоніння шкіри, відчуття приємної теплоти і добре самопочуття.

Якщо після приймання такої процедури шкіра блід­ше і синіє, а людину злегка морозить, від холодних процедур слід утриматися або приймати їх обережно.

Купання. Дуже доцільно з погляду зміцнення здоров’я, за­гартування організму і підтримання шкіри в доброму в косметич­ному відношенні і вигляді купатися в морі або річці. Купання на відкритому повітрі дуже корисне, оскільки при цьому, крім води, своє цілюще значення проявляють сонце і свіже чисте повітря.

Слід пам’ятати, що при регулярному користуванні холодною водою у деяких людей шкіра стає сухою і шорсткою. В таких випадках її необхідно змазувати борним вазеліном, ланоліно-вазеліновим кремом.

Якість води. Для умивання, обмивання та інших гігієнічних процедур слід користуватися м’якою водою. Така вода не містить солей вапна та магнію і не подразнює шкіру. М’якою водою є до­щова, снігова, частково річкова вода. При користуванні такою водою мило легко намилюється, що зумовлює добре очищення шкіри.

Вода, яка містить солі вапна і магнію, є жорсткою. Від миття такою водою шкіра стає щільною, сухою, шорсткою і некрасивою. Тривале використання жорсткої води може призвести до подразнення шкіри, особливо у людей з сухою і тонкою шкірою обличчя. Тому для гігієнічних процедур небажано користуватися жорсткою водою.

Будь-яку жорстку воду (колодязну, з джерел) можна зробити м’якою, якщо її довго кип’ятити. Жорстку воду можна зробити м’якою, додаючи до неї питну соду з розрахунку 1—2 чайних лож­ки на таз води або 1—2 столових ложки бури.

Tags:

Leave a Reply