You are here: Home > Догляд за шкірою > Як запобігти старінню шкіри

Як запобігти старінню шкіри

Зморшки. В міру старіння організму змінюється і шкіра. Вна­слідок зменшення або зникнення підшкіряного жиру, ослаблення тонусу шкіри і м’язів обличчя, втрати еластичності шкіри утворю­ються зморшки.

Вони е безсумнівною ознакою старіння шкіри. Однак зморшки обличчя виникають і у відносно молодих людей і  свідчать   про   передчасне   спрацювання   і   старіння   організму.

Утворенню зморшок сприяють звички зморщувати шкіру лоба, при­мружувати очі,   кривлятися;  мають значення також порушення правильного гігієнічного догляду за шкірою обличчя, наприклад дуже часте користування пудрою. Основною причиною утворення зморшок   е передчасне старіння організму внаслідок хвороб трав­них органів, розладу нервової системи, залоз  внутрішньої секре­ції, жіночих хвороб, порушення режиму праці і відпочинку та ін.

Щоб запобігти появі зморшок, необхідно вести гігієнічний спо­сіб життя і додержувати вимог правильного догляду за шкірою об­личчя.

При появі зморшок треба налагодити нормальний спосіб життя, усунути наявні ненормальності в організмі, встановити раціональне харчування, зайнятися фізичною культурою, спортом, поліпшити догляд за шкірою.

Корисно робити гарячі компреси для обличчя. Після умивання ранком рушник або салфетку занурюють у гарячу воду, віджима­ють і накладають на 1—2 хвилини на шкіру обличчя, після цього обличчя обтирають або обмивають холодною водою.

Можна добре протирати шкіру обличчя холодним сольовим розчином з розрахунку пів чайної ложки солі на склянку води. Кінець рушника або ватну кульку змочують цим розчином і злег­ка б’ють ним по шкірі обличчя та шиї.

Корисно робити самомасаж за О. І. Поспєловим. На ніч, за годину до сну, шкіру обличчя обтирають у таких напрямах: від середньої лінії лоба до висків, по переніссю вниз, від внутрішньо­го кута очей назовні, від ушей до носа, від ніздрів і від середньої лінії верхньої губи назовні, від мочки вуха — по краю нижньої щелепи — до підборіддя і навколо підборіддя зверху вниз.

Дуже добре допомагають білкові, білково-пергідролові, віта­мінні, жовтково-медові та інші маски.

Корисно користуватися живильними кремами, як «Миндальньш», «Питательньш», «Ланолиновьій», «Виставочний», «Спермацетовий» та іншими. Креми накладають на півтори-дві години увечері і перед сном витирають сухим ватним або марльовим тампоном.

Leave a Reply