You are here: Home > Догляд за шкірою > Як запобігти передчасному старінню шкіри

Як запобігти передчасному старінню шкіри

Старіння є загаль­ним законом природи. В міру старіння всього організму вікових змін зазнає і шкіра. Старечі зміни шкіри необоротні.

Однак зміц­ненням здоров’я, суворим додержанням режиму харчування, праці і відпочинку, загартуванням організму заняттями фізкуль­турою і спортом, а також регулярним гігієнічним доглядом за шкірою можна надовго зберегти її молодий квітучий вигляд, за­побігти передчасному старінню шкіри і віддалити на деякий час неминучу появу в ній старечих змін.

Умивання обличчя. При здоровій і не особливо чутливій шкірі обличчя слід умивати м’якою водою кімнатної температури з туа­летним милом. Оскільки протягом дня шкіра забруднюється, мити обличчя з милом необхідно перед сном. Вечірнє умивання об­личчя має важливе значення: очищена шкіра обличчя за ніч устигне відпочити і відновити свій нормальний, здоровий вигляд. Якщо вечірнє умивання обличчя з милом провадити регулярно, то ранком шкіра буває чистою, і тому при ранковому умиванні досить користу­ватися самою прохолодною водою, без мила.

При великому запиленні і забрудненні шкіри обличчя уми­ватися з милом доводиться частіше, ніж один раз на добу. Це обез­жирює шкіру і призводить до зайвої сухості її. Часте умивання з милом може викликати відчуття стягнутості, свербіння і печіння, появу почервоніння та інших ознак запалення шкіри.

При появі сухості і відчуття стягнутості обличчя треба змазувати на ніч ланоліновим або бархатним кремом, персиковою або мигдалевою олією. Якщо це не усуває сухості і відчуття стягнутості, то слід на деякий час відмовитися від умивання з милом,

У деяких людей шкіра обличчя не переносить умивання з ми­лом. Частіше це буває при сухій і чутливій шкірі, а іноді і при нормальній. Після умивання з милом у таких людей появляється почервоніння, тріщини і обличчя лущиться.

В таких умовах треба користуватися лише самою м’якою водою. Якщо шкіра при цьому очищається недосить, то замість мила можна користуватися перси­ковою, рициновою, вазеліновою олією. Ватним тампоном, змоче­ним в олії, злегка протирають шкіру, звільняючи її таким чином від пилу і бруду.

При нормальній шкірі, щоб краще очистити її, тренувати шкіря­ні судини і загартовувати її, рекомендують умиватися спочатку гарною або теплою водою, а слідом за цим — холодною. Таке чергування в користуванні водою різних температур корисно про­вадити щодня або через 1—2 дні.

Tags:

Leave a Reply