You are here: Home > Догляд за шкірою > Шкіряні хвороби і як їм запобігти

Шкіряні хвороби і як їм запобігти

Досить часто шкіра уражується грибковими хворобами, їх викликають рослинні паразити — грибки, які знаходяться у нав­колишній природі і уражують людей, тварин і птицю. До грибкових хвороб належать трихофітія (стригучий лишай), мікроспорія і парша.

При трихофітії і мікроспорії уражується шкіра будь-якої части­ни тіла, волосся, а при трихофітії нерідко і нігті. У місці проник­нення в шкіру грибків з’являються круглі червоні плями, що лу­щаться, завбільшки 2—5 копійчаної монети і більше.

Дуже часто уражується волосиста частина голови. Хворе волосся втрачає блиск, стає тьмяним і обламується; створюється враження, ніби волосся на окремих місцях вистрижене. При зараженні від тварин розвиває­ться глибока форма природи: з’являються великі нариви, з яких виділяється гній.

Зараження трихофітією і мікроспорією відбувається від хворих людей, а також і від тварин. Особливо схильні до захворювання на цю хворобу діти. Поява в дитячому закладі хворого на грибкову хво­робу може призвести до масового зараження дітей, якщо своєчасно не буде вжито відповідних заходів.

Хвороби передаються як без­посередньо від хворих, так і через речі, якими користувалися хворі. Часто зараження відбувається через шапки, головні хустки, гре­бінці, щітки, одяг,білизну. Можна заразитися і в перукарні, якщо працівники її не виконують вимог санітарії і гігієни.

На грибкові хвороби досить, часто хворіють кішки і собаки, від яких у першу чергу і заражаються діти, які граються з цими тваринами. Рогата худоба, коні, хатні й польові миші, а також кури, качки та інша птиця також уражуються грибковими хворобами і можуть бути дже­релом зараження людини.

Небезпеці зараження піддаються працівники тваринницьких і птахівничих ферм, а також сільськогосподарські робітники при обмолоті хліба, що стояв у скиртах, у яких розмножилися хворі польові миші. У тварин грибкові хвороби за зовнішнім виглядом нагадують ті самі хвороби у людей.

Основними запобіжними заходами проти зараження грибковими хворобами є додержання чистоти тіла, жител, поліпшення санітар­ного стану дитячих закладів, перукарень, лазень. Не слід допуска­ти захворювання тварин і птиці на фермах.

Мити голову треба не рідше одного разу на тиждень. Волосся стригти найкраще під машинку. Після стриження у перукарні голову слід зразу ж помити з милом. При відвідуванні лазні тази необхідно старанно знезаражувати кип’ятком і мити перед користу­ванням ними.

У теплу пору року не слід без потреби носити головні убори, оскільки від цього шкіра голови стає вологою і більш доступною для проникнення грибків.

Tags:

Leave a Reply