You are here: Home > Догляд за шкірою > Поверхневі дріжджові ураження

Поверхневі дріжджові ураження

Поверхневі ураження шкіри викликають дріжджові і дріжджеподібні грибки. Ці грибки осе люються на шкірі і слизових оболонках рота, язика, статевих органів. У новонароджених і маленьких дітей ці грибки викликають молочницю.

На слизовій оболонці рота і на спинці язика появля­ються червоні плями, а потім сіруватобілі зернятка, схожі на манну крупу. Ці зернятка — дріжджові грибки. Далі зернятка зливаються і утворюють білий наліт, що нагадує скипіле молоко.

У дорослих такі самі зміни бувають у роті, в кутах рота, на статевих органах, біля заднього проходу. На шкірі поверхневі дріжджові ураження проявляються у вигляді напівпрозорих пу­хирців, які зливаються, утворюючи великі червоні ділянки з коркою і мокнуттям. Особливо уражуються місця вологої шкіри: між пальцями рук, ніг, під грудними залозами у жінок, пахвинній ді­лянці. Ці ураження супроводжуються дуже сильним, а часом майже нестерпним свербінням.

Щоб запобігти захворюванню поверхневими дріжджовими ура­женнями, необхідно шкіру рук тримати в чистоті, суворо додержу­вати санітарно-гігієнічних умов у побуті і на відповідних вироб­ництвах. У деяких випадках буває корисно одягати на час очищення овочів і фруктів гумові рукавиці.

Tags:

Leave a Reply