You are here: Home > Догляд за шкірою > Мило

Мило

Невід’ємною частиною нашого туалету є вживання мила. Як відомо, мило являє собою хімічну сполуку жирних кислот з лугами. Його виготовляють шляхом варіння тваринних або рослинних жирів з їдким натром і калієм.

В результаті одержують мило з нддмірним вмістом жиру або лугу. Основна вимога до якості мила полягає в тому, щоб воно було нейтральним, тобто не містило віль­ного лугу. Таке мило добре милиться, а при великій кількості води розсипається на порошок.

Під впливом води мило розкладається на жирні кислоти та лу­ги. При намилюванні розчинна частина мила змішується з брудом щкіри, а нерозчинна у вигляді мильної піни виносить з поверхні шкіри пилові часточки і рогові луски, а також мікроби, що потра­пили на шкіру і оселилися в ній. Складові частини мила хімічно з’єднуються з речовинами (шкіряне сало, бруд), що перебувають на поверхні шкіри, і це обумовлює добре очищення шкіряного покриву.

При користуванні милом проявляється деякий шкідливий вплив його на шкіру: поверхневі шари надшкір’я (епідермісу) набрякають, роговий шар злущується швидше й інтенсивніше, ніж у звичайних умовах, коли мила не застосовують. Шкіряне сало розчинюється, і таким чином властивості шкіри дещо послаблюються. В деяких людей після умивання з милом появляється подразнення переважно шкіри обличчя. Вона стає злегка почервонілою, сухою і злу­щується. Особливо в цьому відзначається мило з надміром лугу. Багато лугу містить господарське мило.

Рекомендоване туалетне мило і домішки до води. Є кілька сор­тів туалетного мила, які більш або менш відповідають гігієнічним вимогам. Для миття шкіри і волосся з нормальними властивостями можна користуватися будь-яким туалетним милом — дитячим, яєчним, сімейним, банним, гліцериновим, «Красний мак», «Флора».

Для хорошого очищення шкіри слід користуватися м’якою водою з відповідним туалетним милом. Жорстка вода не сприяє доброму намилюванню, тому що частина мила хімічно реагує з солями води і утворює так зване вапняне мило. Те мило, яке взагалі погано милиться, з жорсткою водою буде давати піни ще менше, і за цих умов шкіра очищатиметься недостатньо.

При користуванні ваннами часто вживають різні домішки до води. Під впливом домішок ванна стає більш освіжаючою і приємною, а шкіра — м’якшою і більш еластичною, менш кволою. З цих домішок можна вказати на хвойні екстракти, висівки, крох­маль.

Leave a Reply