You are here: Home > Догляд за шкірою > Гноячкові хвороби шкіри

Гноячкові хвороби шкіри

Гноячкові хвороби є одними з найча­стіших хвороб людини, їх викликають мікроби, переважно ста­філококи і рідше стрептококи. Мікроби ці поширені скрізь у нав­колишній природі, вони є в повітрі, у воді, на різних предметах у приміщенні.

Найчастішими стафілококовими хворобами шкіри є фурункул (чиряк), карбункул, гідраденіт (суче вим’я). Стрептококи виклика­ють висипи з напівпрозорих гноячків, заїди і глибокі виразки на ногах.

Щоб запобігти гноячковим хворобам, необхідно тримати шкіру в чистоті і здоровому стані. Оскільки стан шкіри залежить від за­гального стану організму, необхідно всіляко зміцнювати і загарто­вувати організм.

При роботі на заводах і фабриках, на будівлях, в сільському гос­подарстві, на шахтах і рудниках шкіра запилюється і забруднюється, а іноді і пошкоджується.

Щоб запобігти гноячковим хворобам, не­обхідно стежити за чистотою робочого місця, тримати справним і чистим верстат, своєчасно видаляти металеві і деревні стружки, для чого слід користуватися крючками.

При роботі на металообробних верстатах не слід допускати, щоб потрапляли на шкіру охолоджуючі масла та рідини. Ці речовини треба регулярно видаляти з непрацю­ючих частин верстата, витираючи їх ганчіркою.

Для обтирання рук необхідно користуватися чистою ганчіркою. Обтиральним матеріалом, яким   витирають  верстат  або деталі,  витирати   рук   не   можна, бо в такому матеріалі містяться дрібні частинки металу, які пошкоджують шкіру. Необхідно стежити за справністю захисних присто­сувань — щитів і кожухів.

При роботі на хімічних підприємствах треба додержувати запо­біжних заходів і не допускати, щоб кислоти, луги та інші хімічні речовини потрапляли на шкіру. На будівельних роботах слід бе­регтися від пошкодження шкіри вапном, цементом, гіпсом та ін­шими речовинами.

При появі навіть найменшого пошкодження шкіри треба негай­но змазати це місце йодною настойкою або іншими дезинфікуючими розчинами і, якщо це потрібно, накласти суху пов’язку. Після закінчення роботи треба звернутися в медпункт.

При виникненні гноячкової хвороби не можна видавлювати гною з гнойничків, робити вологі компреси, митися в бані або під душем, бо все це може спричинитись до поширення хвороби по всьому шкі­ряному покриву. З самого початку захворювання слід негайно звер­нутися до лікаря, оскільки таким шляхом можна скоротити строк хвороби, запобігти поширенню її  і небажаним наслідкам.

Tags:

Leave a Reply