You are here: Home > Догляд за шкірою > Гігієнічне обмивання

Гігієнічне обмивання

Правильний гігієнічний догляд за шкі­рою полягає насамперед у постійному триманні її в чистоті. Для цього необхідно регулярно обмивати весь шкіряний покрив водою з милом не рідше одного разу на тиждень. Залежно від забруднення шкіри обмивання можна провадити навіть щодня.

При обмиванні тіла водою з милом відбувається очищення шкіри від шкіряного сала й поту, від пилу і бруду, від різних ре­човин, з якими людина стикається на виробництві, від мікробів — збудників хвороб, нарешті, від ще невідпалих з поверхні шкіри рогових лусок.

Під впливом теплої, особливо гарячої води, почи­нається посилена робота потових залоз, з потом, що виділяється, видаляються з організму продукти обміну речовин — шлаки. Під впливом води і обтирання посилюється кровообіг у шкірі, її тка­нини, нерви, залози і волосся краще і достатніше обмиваються кров’ю і живляться. Відбувається посилення обміну речовин в організмі, що сприяє зміцненню здоров’я. При цьому поліпшується і стан шкіри та її зовнішній вигляд.

Миття у бані і під душем. Одним з найкращих і доступних заходів по утриманню тіла у гігієнічному стані є миття в бані. Миття з милом у бані добре очищає шкіру, цьому сприяє також велике виділення поту. Здорові люди добре переносять миття в бані і користування парою в ній.

Однак перебування в бані та ще при користуванні парою пов’язане з великим напруженням серця і кровоносних судин. Тому людям з слабким серцем не слід відвідувати парного відді­лення і перебувати в мийному відділенні стільки часу, скільки потрібно для того, щоб помитися. При цьому слід керуватися своїм самопочуттям. Взагалі слід пам’ятати, що людям з слабким серцем тривале перебування в бані шкідливе.

Шкіряний покрив добре й швидко очищається також під звичай­ним душем. За своїм очищувальним впливом душ не поступається миттю в бані.

Tags:

Leave a Reply