You are here: Home > Догляд за шкірою > Гігієна ніг

Гігієна ніг

Миття ніг. Щоб тримати ноги в чистоті, їх необхідно щодня на ніч обмивати теплою водою з милом і витирати насухо, особливо між пальцями. Якщо ноги дуже забруднюються в зв’язку з умовами роботи, то щоденне миття їх є обов’язковим.

Взуття. Взуття має бути доброякісним, вільним і зручним для носіння. Кращим взуттям вважається м’яке шкіряне, а влітку .— матер’яне. Взуття з вузькими носками і високими підборами шкід­ливе для здоров’я. При носінні такого, а особливо тісного взуття, порушується дихання і кровообіг у шкірі, внаслідок чого виника­ють зопрілості, потертості, мозолі. Гумове взуття не гігієнічне.

Панчохи, шкарпетки, онучі. Корисно носити шерстяні панчохи і шкарпетки, оскільки шерстяна матерія добре пропускає повітря і вбирає піт. З такої ж тканини мають бути і онучі. Шовкові шкар­петки і панчохи гірше вбирають вологу. Капронові дуже слабо вби­рають піт, тому людям з підвищеною пітливістю стопів носити їх не рекомендується.

Підвищена пітливість ніг. Велика пітливість ніг може залежати від стану організму, від роботи в умовах, де є гаряче повітря, а також від носіння гумового взуття, яке погано пропускає повітря.

Підвищена пітливість може викликати неприємний запах, який є наслідком розкладу поту і бруду, а також життєдіяльності мікро­бів. Для усунення підвищеної пітливості необхідно виявити її причини і вжити відповідних заходів.

Слід поліпшувати загальний стан здоров’я, зміцнювати нервову систему, займатися фізичною культурою і спортом. Необхідно носити взуття, що добре вентилює­ться, і па ніч просушувати його, носити шерстяні шкарпетки і по можливості частіше замінювати їх.

Треба старанно додержувати гігієни ніг, щодня на ніч робити ванни з теплої води з марганцево­кислим калієм. Корисні також ванни з дубовою корою; дубову кору беруть з розрахунку 100 грамів на літр води, воду з корою пі­дігрівають до кипіння, потім трохи охолоджують і використовують для ножних ванн.

Після ванн шкіру стопів і особливо між пальцями треба дуже старанно витерти, а потім добре присипати порошком, до складу якого входять борна кислота, уротропін і палений га­лун — по 3 грами і тальку — 10 грамів. Цим порошком посипають також шкарпетки і панчохи.

Проти пітливості ніг провадять також обмивання їх розчином 4 грамів таніну і 20 грамів галуну в од­ному літрі води. Звичайно користуються для змазування 5-про-центним розчином формаліну і 2-процентною настойкою йоду, які добре дублять шкіру і зменшують пітливість.

Широко також застосовують присипку з рівних частин уротропіну і тальку. При­сипання роблять на 3—5 днів. Порошок цей насипають також у взуття.

Мозолі. Щоб запобігти мозолям, необхідно носити зручне і вільне взуття. Якщо мозолі уже є, то для успішного їх лікування насамперед необхідно замінити взуття на краще в гігієнічному від­ношенні.

Мозолі лікують спеціальними мозольними речовинами (мозолін), мазями, ванночками. Щодня роблять теплу ножну ванну, вслід за цим мозолі змазують 5—10-процентною саліциловою маззю або накладають хлібну м’якушку, змочену в оцті.

Можна також користуватися спеціальними гумовими кільцями, їх накладають на шкіру так, щоб мозоль був в середині кільця і не надавлювався та не натирався взуттям. За таких умов він більше не росте і під впливом лікування відпадає. Зрізувати мозолі самому не можна, бо це може спричинитися до пошкодження здорової тканини і навіть до зараження крові.

Tags: ,

Leave a Reply